TADIĆ PONOVO STRELAC ZA AJAKS! Milan do remija u nadoknadi, Dinamo nije izdržao u Londonu

liga evrope

Danas su odigrani prvi mečevi osmine finala Lige Evrope

Objavljeno: 01:29h

Fudbaleri Ajaksa, pobedili su na svom terenu ekipu Jang Bojsa rezultatom 3:0 (0:0).

Strelci golova za domaći tim, bili su Klasen u 62. minutu, Tadić u 80. i Brajan Brobi u drugom minutu nadoknade vremena.

Ekipa Milana uspela je da odnese zlata vredan bod sa Old Traforda protiv ekipe Mančester Junajteda. Domaći tim je poveo u 50. minutu preko Amada Dijaloa.

Najbolju priliku za Mančester Junajted u prvom poluvremenu, propustio je Megvajer u 38. minutu. Nakon centaršuta sa desne strane, engleski štoper je pogodio stativu sa samo metar udaljenosti od gola Milana.

Konačan rezultat, postavio je Kjer sjajnim udarcem glavom nakon asistencije Krunića iz kornera u 92. minutu.

Dinamo Kijev je izgubio od Viljareala rezultatom 2:0. Strelci golova za ,,žutu podmornicu'' bili su Tores u 30. minutu i Albiol u 52. minutu.

Slavija Prag i Glazgov Rendžers, odigrali su bez pobednika (1:1). Česi su poveli u 7. minutu golom Stančua, da bi konačan rezultat postavio Filip Helander u 36. minutu.

U mečevima odigranim u 21 čas, Totenhem, Roma, Arsenal i Granada su zabeležili pobede.

Totenhem je na svom stadionu pobedio Dinamo Zagreb (2:0), a strelac oba gola, bio je Hari Kejn, u 25. i 70. minutu.

Granada je rezultatom 2:0 (1:0) na svom terenu pobedila Molde. Strelci golova za domaći tim, bili su Molina u 26. minutu i Soldado u 76. minutu. Norveška ekipa je ostala sa igračem manje u 71. minutu kada je nakon drugog žutog kartona isključen Elingsen.

Olimpijakos je u Pireju izgubio od Arsenala rezultatom 3:1 (0:1). Londonski tim je poveo preko Odegarda u 34. minutu. Izjednačio je El Arabi u 58. minutu. Gabriel je doveo ,,Tobdžije'' do nove prednosti u 79. minutu. Konačan rezultat, postavio je Elneni u 85. minutu.

Roma je na Olimpiku pobedila Šahtjor rezultatom 3:0 (1:0). Strelci golova za ,,Vučicu'' bili su Pelegrini u 23. minutu, El Šaravi u 73. minutu i Maćini u 77. minutu.

Revanš mečevi su na programu za sedam dana.