HET-TRIK RONALDA, NAPOLI SLAVIO U MILANU! Inter pobegao, Roma se obrukala u Parmi, MIHA bolji od Sampa! (VIDEO)

Serija A, 27. kolo

Prekinula je Bolonja niz od dva poraza zaredom

Objavljeno: 23:07h

Pobeda Bolonje Siniše Mihajlovića i to protiv njegovog bivšeg kluba Sampdorije 3:1.

Prekinula je ekipa srpskog trenera niz od dva uzastopna poraza, a napadač Barou je prekinuo svoj golgeterski post i tako odgovorio na kritike srpskog stratega da mora više da trese mreže.

Odlično je reagova glavom u 27. minutu i doneo prednost domaćinu. Ipak samo 10 minuta kasnije neuništivi Fabio Kvaljarela nastavlja da proživljava "drugu mladost" i "muai geri" potezom trese mrežu Bolonje za izjednačenje.

Ali samo tri minuta kasnije ponovo je Barou u glavnoj ulozi. Ovog puta je imao sreće da mu se lopta vrati posle lošeg driblinga, povukao ju je još malo, a potom pronašao Svanberga u naletu koji zakucava loptu u mrežu za 2:1.

Tačku na pobedu i krunu na odličnu igru Mihajlovićeve ekipe je stavio Džonatan Sorijano u 70. minutu.

Fudbaleri Intera, pobedili su ekipu Torina na gostovanju rezultatom 2:1 (0:0) i tako zadžali prvo mesto na tabeli.

Posle prvog poluvremena, gde nije bilo golova, prvi gol, postigao je Lukaku iz jedanaesterca u 62. minutu.

Nakon centaršuta iz kornera i velike gužve u šesnaestercu gostiju, Sanabrija je uspeo da postigne gol sa sedam metara od gola Handanovića.

Veliku radost ,,Neroazura'' doneo je Lautaro Martinez. Nakon centaršuta sa leve strane, poslao je glavom loptu u desni ugao golmana Sirigua.

Nakon ovog kola, Inter je i dalje na prvom mestu sa 65 osvojenih bodova, dok je Torino na 18. mestu sa 20 bodova.

U narednom kolu, Inter dočekuje Sasuolo, dok Torino dočekuje istu ekipu u sredu u okviru odložene utakmice 24. kola.

U istom terminu, Parma je na Enijo Tardiniju pobedila favorizovanu Romu 2:0 (1:0) i osvojila bitne bodove u borbi za opstanak.

Poveli su domaći već u devetom minutu. Nakon centaršuta Mana, lopta je došla do Mihaile koji je ostao sam na desetak metara od gola Rome i postigao efektan gol.

Konačan rezultat, postavio je Hernani u 55. minutu iz penala.

Roma je nakon ove utakmice na 5. mestu sa 50 bodova, dok je Parma na 19. mestu sa 19 bodova.

U narednom kolu, Roma na Olimpiku dočekuje Napoli, dok Parma dočekuje Đenovu.

Fudbaleri Juventusa pobedili su večeras u gostima Kaljari sa 3:1.

Pitanje pobednika Juventus je rešio u prvom poluvremenu golovima Kristijana Ronalda u 10, 25. iz penala i 32. minutu.

Počasni gol za Kaljari postigao je Đovani Simeone u 61. minutu.

Juventus je treći sa 55 poena, dok je Kaljari na 17. mestu sa 22 boda.

U narednom kolu, Juventus će dočekati Benevento, dok će Kaljari gostovati Speciji.

Fudbaleri Napolija pobedili su večeras u gostima Milan sa 1:0.

Pobedu Napoliju doneo je Mateo Politano golom u 49. minutu.

Milan je od drugog minuta sudijske nadoknade igrao sa igračem manje, nakon što je direktan crveni karton dobio Ante Rebić.

Napoli je zabeležio 16. pobedu u prvenstvu i sa 50 poena zauzima petu poziciju, dok je Milan sa 56 bodova na drugom mestu.

U narednom kolu, "Rosoneri" će gostovati Fiorentini, dok će Napoli gostovati Romi.