SRBI "TERORIŠU" NA APENINIMA! Vlahović ispisao istoriju u pobedi "Viole", golove postigli Lazović i Đuričić!

27. kolo, Serija A

Objavljeno: 22:55h

Fudbaleri Sasusola pobedili su danas na svom terenu ekipu Verone sa 3:2, u meču 27. kola italijanske Serije A.

Domaći tim je poveo golom Manuela Lokatelija u četvrtom minutu, da bi izjednačenje Veroni doneo srpski fudbaler Darko Lazović u 43. minutu meča.

Sasosulo je u novo vođstvo doveo takođe srpski fudbaler Filip Đuričić, koji je precizan bio u 51. minutu.

Verona do ponovnog izjednačenja dolazi u 79. minutu preko Federika Dimarka, a pobedu Sasosulu doneo je dva minuta kasnije Hamed Traore.

Đuričić je za domaći tim igrao do 67. minuta, dok je Lazović za Veronu odigrao ceo meč, upisavši i asistenciju u 79. minutu.

Sasosulo je osmi na tabeli Serije A sa 39 bodova, dok je Verona na devetom mestu sa bodom manje.

Fudbaleri Fiorentine pobedili su danas Benevento u gostima sa 4:1, u 27. kolu Serije A.

Trostruki strelac za Fiorentinu bio je srpski fudbaler Dušan Vlahović.

Vlahović je utakmicu rešio u prvom poluvremenu, golovima u osmom, 26. i 45. minutu.

Napadač reprezentacije Srbije je ove sezone dao 12 golova u Seriji A.

Potom je Artur Jonica smanjio zaostatak Beneventa u 56. minutu, a konačnih 4:1 u 75. postavio je Valentin Ejserik.

Fiorentina je prekinula niz od tri utakmice bez pobede i sada je 12. na tabeli sa 29 bodova.

Benvento ima 26 bodova i na 16. je mestu u italijanskom fudbalskom prvenstvu.

Fudbaleri Đenove i Udinezea igrali su večeras nerešeno 1:1.

Đenova je vodila od osmog minuta golom Gorana Pandeva, a u 30. je iz penala izjednačio Rodrigo De Paul.

Srpski fudbaler Ivan Radovanović igrao je celu utakmicu za Đenovu.

Udineze zauzima 10. mesto na tabeli Serije A sa 33 boda.

Đenova je dugo bez pobede i 14. je u italijanskom prvenstvu sa 28 bodova.

Serija A, 27. kolo

Lacio – Krotone 3:2 Milinković-Savić 14, Luis Alberto 39, Kaisedo 84 – Simi 29, 50 (p)

Atalanta – Specija 3:1 Pašalić 54, 73, Murijel 55 - Pikoli 82

Subota Sasuolo – Verona 3:2 Lokateli 4, Đuričić 51, Traore 81 – Lazović 43, Dimarko 79

18:00 Benevento – Fiorentina 20:45 Đenoa – Udineze

Nedelja 12:30 Bolonja – Sampdorija 15:00 Torino – Inter 15:00 Parma – Roma 18:00 Kaljari – Juventus 20:45 Milan – Napoli