OGROMNA DRAMA U TORINU, PORTO SA IGRAČEM MANJE U PRODUŽTKU PROŠAO DALJE: Haland nosio MILIONERE do četvrtfinala!

osmina finala lige šampiona

U Torinu se igraju produžeci

Borusija Dortmund izborila je plasman u četvrtfinal Lige šampiona.

Milioneri su u revanšu remizirali protiv Sevilje 2:2 i sa ukupnih 5:4 prošli dalje.

Utakmica je ponudila dosta uzbuđenja. Igrao se lep fudbal sa nekoliko izrazitih prilika na obe strane.

Dortmund je svoje krunisao u 35. minutu.

Rojs je sjajno prošao ubacio loptu u šesnaesterac, a tamo je siguran bio Haland za 1:0 i rezultat prvog poluvremena.

Na početku drugog poluvremena šest ludih minuta.

Halandu je nakon VAR-a poništen pogodak u 48. minutu, zatim je imao dobru priliku, a onda u 54. minutu iz penala je pogodio za 2:0.

Tračak nade gostima donosi En Nesiri takođe iz penala u 69. minutu.

Bio je siguran za 2:1, a u 96. minutu isti igrač postavlja konačnih 2:2.

Juventus je slavio nakon 90 minuta sa 2:1, a tim je rezultatom izgubio u Portugaliji, pa su se igrali produžeci.

U produžecima vrlo nervozna igra i jednih i drugih, verovatno usled fizičke istrošenosti i praktično nismo videli ništa. Sve do 115. minuta.

Tada je Serđo Oliveira izveo slobodan udarac sa preko 20 metara, loptu poslao kroz noge Kristijana Ronalda i savladao Ščešnjeg za erupciju oduševljenja gostiju.

Međutim, samo minut i po kasnije je Juventus odgovorio. Posle kornera sa desne strane je Rabio skočio i pogodio za 3:2.

Krenula je opsada gola, prava drama, čak i na silu su pokušavali Italijani, ali nije bilo vremena i Porto je u četvrtfinalu!