ALAVES ISPUSTIO 2:0, PREOKRET BETISA U POSLEDNJIH 10 MINUTA: Zeleno-beli bliži Evropi, gosti Segundi! (VIDEO)

primera, 26. kolo

Betis je na odličnom šestom mestu La Lige

Betis je u poslednjoj utakmici 26. kola Primere na svom stadionu savladao Deportivo Alaves, posle velikog preokreta u drugom poluvremenu - 3:2 (0:2).

Gosti su poveli sjajnim golom Hoselua iz slobodnog udarca u 12. minutu.

Posle još 12 minuta bilo je 0:2 - strealc je sada bio Mendes.

Domaćin je ipak u nastavku opravdao ulogu favorita. Sve je pokrenuo gol Borhe Iglesijasa iz penala u 61. minutu.

Gosti su odolevali do 81. minuta kada je legenda zeleno-belih Hoakin izjednačio, da bi Iglesijas svojim drugim golom u 88. minutu doneo preokret i veliko slavlje.

Betis je šesti sa 42 boda i dobrim izgledima da izbore Evropu, a Alaves je pretposlednji sa 22 boda i predstoji im grčevita borba za opstanak.

Primera, 26. kolo:

Subota:

Valjadolid - Hetafe 2:1 Elče - Sevilja 2:1 Kadiz - Eibar 1:0 Osasuna - Barselona 0:2