REAL I ATLETIKO PODELILI BODOVE U DERBIJU! Ueska i Selta brojali do sedam, Bilbao u nadoknadi do tri boda

primera, 26. kolo

Utakmicama u nedelju, nastavljeno je 26. kolo Primere

U okviru 26. kola španske Primere, fudbaleri Selte, pobedili su Uesku na gostovanju rezultatom 4:3 (2:2).

Selta je povela preko Mine već u 5. minutu, a u 14. minutu, Siovas je izjednačio rezultat.

Dva minuta kasnije, prednost domaćoj ekipi doneo je Mir, a Nolito je postavio konačan rezultat prvog poluvremena u 37. minutu.

U 52. minutu, novo vođstvo gostiju, strelac je bio Malo, ali je domaći tim ponovo uspeo da poravna rezultat u 74. minutu.

Konačan rezultat, postavio je Beltran u 76. minutu.

U gradskom derbiju Madrida, Atletiko i Real, odigrali su nerešeno 1:1 (1:0).

,,Jorgandžije'' su povele u 15. minutu. Ljorente je poslao sjajan pas do Suareza, koji je izašao jedan na jedan sa Kurtoom iskosa sa desne strane i pogodio.

Konačan rezultat, postavio je Karim Benzema u 88. minutu. Razmenio je dupli pas sa Kazemirom, prevarivši tako golmana Atletika, Jana Oblaka, a Francuzu nije bilo teško da prosledi loptu u gol sa desetak metara.

Nakon ovog kola, Atletiko Madrid je i dalje na prvom mestu sa 59 osvojenih bodova, dok jeReal Madrid na 3. mestu sa 54 osvojena boda.

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su večeras na svom terenu Levante sa 1:0, u 26. kolu španske La Lige. Pobedu Sosijedadu je doneo Mikel Merino golom u 10. minutu. Sosijedad je zabeležio 12. pobedu u prvenstvu i sa 45 poena zauzima petu poziciju, dok je Levante sa 32 boda na 10. mestu. U narednom kolu, Sosijedad će gostovati Granadi, dok će Levante dočekati Valensiju.

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su večeras Granadu na svom terenu sa 2:1, u 26. kolu španske La Lige.

Poveo je Atletik Bilbao u trećem minutu golom Asijera Viljalibrea, da bi izjednačenje Granadi doneo Horhe Molina pogotkom u 78. minutu.

Pobedu Bilbau doneo je Alehandro Berenger golom u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Atletik Bilbao i Granada osvoljilu su po 33 boda i dele osmu poziciju na tabeli.

U narednom kolu, Bilbao će gostovati Selti, dok će Granada dočekati Real Sosijedad.