SITI FURIOZNO DO 21. UZASTOPNE POBEDE: Vukovi se držali, ali ništa nisu mogli!

29. kolo, premijer liga

U meču 29. kola engleske Premiјer lige Mančester siti je sa 4:1 savladao Vulverhemton.

Iako je Siti bio puno bolji od svog rivala, morao je dobro da se potrudi da upiše novu pobedu, 21. uzastopnu i sada je samo četiri pobede od novog rekorda.

Podsetimo, brazilska Koritiba je rekorder sa 24 uzastopne pobede u svim takmičenjima.

Već u 15. minutu Siti je poveo nakon autogola Dendonkera, a do kraja prvog dela Građani nisu iskoristili neke pristojne prilike, da bi potom VAR poništio gol Laportea zbog ofsajda u 44. mnutu.

Vulfsi su strpljivo čekali svoju šansu i dočekali su je u 61. minutu. Koadi je u 113. premijerligaškom nastupu postigao prvi gol nakon sjajnog ubačaja Mutinja.

Siti nakon toga kreće još snažnije napadati, da bi odbrana gostiju "pukla" u 80. minutu.

Volker je sjajno ubacio sa desne strane, lopta išla prema Sterlingu, no odbila se na kraju do Gabrijela Žezusa, koji ju je zakucao u mrežu. U samoj završnici danas razigrani Mahrez overava tri boda svom timu.

I kada se činilo da je sve gotovo, Žezus postiže drugi gol na meču za konačnih 4:1.

Tim Pepa Gvradiole je sada na 65 bodova, ima čak 15 bodova više od Mančester junajteda, koji doduše ima i meč manje.

Ipak, teško da će iko do kraja zaustaviti šampionsku trku Građana.