BARSELONA U FINALU KUPA KRALJA! Ne može bez drame

dobra vest sa nou kampa

Barselona je uspela da se domogne finala Kupa Španije

Objavljeno: 00:02h

Fudbaleri Barselone, plasirali su se u finale Kupa Španije, pobedivši Sevilju nakon produžetak rezultatom 3:0.

Sevilja je imala veliku prednost pre ovog susreta. Oni su imali prednost 2:0 iz prvog meča, međutim, nisu uspeli da je zadrže.

Katalonski tim, poveo je preko Dembelea u 12. minutu.

U 73. minutu, Sevilja nije iskoristila ,,meč loptu'' za plasman u finale. Mingueza je napravio prekršaj nad Okamposom, a sudija je dosudio penal. Isti igrač je izveo najstrožu kaznu, međutim, Ter Štegen je izašao kao pobednik.

U finišu utakmice - prava drama. Crveni karton za goste je dobio Fernando u 92. minutu, da bi samo dva minuta kasnije Pike postigao gol glavom nakon asistencije Grizmana.

Ušlo se u produžetak, zbog identičnog rezultata u oba meča.

U 95. minutu, Brajtvajt je sjajno iskoristio centaršut Albe i postavio konačan rezultat, 3:0.

U finalu Kupa Španije, Barselona će sačekati boljeg iz duela Atletik Bilbaa i Levantea. Prvi meč je završen rezultatom 1:1.