PREOKRET ČUKE U BAČKOJ, ŠIMURA ZA TRI BODA SPARTAKA U NIŠU: Pazar deklasirao Mačvu, Radnik bolji od Javora! (VIDEO)

superliga, 24. kolo

Danas se igra čak sedam utakmica ovog kola

Objavljeno: 19:28h

Fudbaleri Novog Pazara pobedili su danas ekipu Mačve sa 4:0, u utakmici 24. kola Super lige Srbije.

Strelci za domaći tim bili su Abdulaj Sise u osmom, Petar Gigić u 10, Almir Aganspahić u 33. i Uroš Blagojević u 59. minutu.

FK Novi Pazar

Pazar je zadržao 14. poziciju na tabeli i sada ima 27 bodova, dok je Mačva i dalje na pretposlednjem, 19. mestu sa 17 bodova.

Novi Pazar će u 25. kolu gostovati Radniku iz Surdulice, a Mačva će igrati protiv Spartaka u Subotici.

Fudbaleri subotičkog Spartaka pobedili su danas u Nišu ekipu Radničkog sa 1:0.

Pobedu Spartaku doneo je Noboru Šimura golom u 82. minutu.

Spartak je, posle dva vezana poraza, upisao 12. trijumf u šampionatu i sada je peti na tabeli sa 40 bodova, dok je Radnički pao na deveto mesto sa šest bodova manje.

Pobedu u gostima zabeležio je i Čukarički, koji je posle preokreta slavio protiv Bačke sa 2:1.

Bačka je povela u 53. minutu pogotkom Nikole Ašćerića, ali je Čukarički preokrenuo rezultat golovima Veljka Birmančevića u 72. i Stefana Šapića u 85. minutu.

Tim sa Banovog brda je četvrti na tabeli sa 48 bodova, dok je Bačka poslednja sa samo 14 bodova.

Fudbaleri Radnika pobedili su na domaćem terenu ekipu Javora sa 2:0, golovima Uroša Milovanovića i Nemanje Subotića.

Radnik je sada osmi na tabeli sa 35 bodova, dok je Javor na 12. poziciji sa 28 bodova.

Na mečevima Metalac - TSC i Zlatibor - Voždovac nije bilo golova.

TSC je šesti na tabeli sa 38 bodova, Metalac je deseti sa pet bodova manje, Voždovac je sada 12. sa 29, dok je Zlatibor na 18. poziciji sa 17 osvojenih bodova.

Mladost je na Banjici savladala Rad sa 1:0 golom Bojovića u 68. minutu.