SLAVIJA PRAG IZNENADILA NA KING PAUERU! Farmaceuti nisu opravdali ulogu favorita

liga evrope, šesnaestina finala, revanš mečevi

Uzbudljivo veče iza nas

Objavljeno: 23:30h

Fudbaleri Milana, Rome, Jang Bojsa, Dinama iz Kijeva, Dinama iz Zagreba, Slavije iz Praga, Mančester Junajteda i Olimpijakosa, plasirali su se u osminu finale Lige Evrope.

Slavija iz Praga, priredila je najveće iznenađenje večeras. Oni su na King Pauer stadionu pobedili favorizovani Lester rezultatom 0:2 (0:0).

Gosti su do vođstva došli u 49. minutu. Stanču je centrirao sa leve strane, a Provod je postavio nogu na samo pet metara od gola Lestera i doveo svoj tim do vođstva.

Konačan rezultat, postavio je Sima u 79. minutu.

Jang Bojs je pobedio Bajer iz Leverkuzena na Baj Areni rezultatom 2:0 (1:0). Golove su postigli Siabačetu u 48. minutu i Fasnaht u 86. minutu.

Dinamo Zagreb je na svom terenu pobedio Krasnodar rezultatom 1:0 (1:0), a jednini gol, postigao je Oršić u 31. minutu.

Mančester Junajted je u kombinovanom sastavu odigrao 0:0 protiv Real Sosijedada na Old Trafordu.

PSV nije uspeo da eliminiše Olimpijakos, iako su imali aktivan rezultat. Poveli su u 23. minutu golom Zahavija, koji je sjajno odreagovao glavom nakon centarršuta iz kornera. Isti igrač je duplirao prednost u 44. minutu.

Međutim, gol koji je, ispostavilo se odveo grčki tim u narednu fazu, postigao je Koka u 88. minutu meča.

Roma je na ,,Olimpiku'' slavila protiv Brage rezultatom 3:1 (1:0), dok je Dinamo Kijev pobedio Klub Briž kao gost rezultatom 0:1 (0:0).

Žreb za osminu finala Lige Evrope, održaće se sutra u 13 časova.

Mečevi osmine finala, igraju se 11. i 18. marta.