GOL DELE ALIJA OBELEŽIO POBEDU TOTENHEMA NAD VOLFSBERGEROM: Sparsi se prvi plasirali u narednu fazu Lige Evrope!

1/16 finala liga evrope

Fudbaleri Totenhema večeras su na svom terenu pobedili Volfsberger (4:0) i plasirali su se u osminu finala Lige Evrope.

Londonski klub je lakše od očekivanog prošao u narednu fazu ovog takmičenja jer je pobedio austrijskog predstavnika s ukupnih 8:1.

Totenhem je u večerašnjem revanšu poveo već u desetom minutu kada je spektakularan pogodak makazicama postigao Dele Ali. Domaći su imali još nekoliko sjajnih šansi, ali u prvom delu više nije bilo golova.

No, nakon svega pet minuta u nastavku Totenhem je stigao i do novog gola. Ali je ovaj put bio asistent, a mrežu gostiju za 2:0 postigao je Karlos Vinisijus.

Na 3:0 u 73. minutu povisio je Garet Bejl odličnim golom nakon druge asistencije na meču Dele Alija koji je bez sumnje večeras bio igrač utakmice. Konačnih 4:0 deset minuta kasnije postavio je Karlos Vinisiujs.

Totenhem je tako slavio večeras sa 4:0, te je prvi klub koji je osigurao plasman u osminu finala Lige Evrope.