NOVI KIKS JUNAJTEDA, 6 GOLOVA U LONDONU: Het-trik Obamejanga, Madža zamenio Mitrovića sa 2 gola! (VIDEO)

premijer liga, 24. kolo

U drugom poluvremenu je bilo dosta prilika za oba tima, ali nije bilo golova

Objavljeno: 22:18h

Fudbaleri Vest Bromvič Albiona i Mančester junajteda odigrali su danas nerešeno 1:1 (1:1), u 24. kolu engleske Premijer lige.

Poveo je Vest Brom u drugom minutu golom Mbaja Dianja, da bi izjednačenje "Crvenim đavolima" doneo Bruno Fernandeš sjajnim golom u 44. minutu.

Mančester je drugi na tabeli sa 46 bodova, sedam manje od gradskog rivala Sitija uz meč više, dok je Vest Bromvić na pretposlednjoj 19. poziciji sa 13 poena.

U narednom kolu, VBA će gostovati Barnliju, dok će Mančester dočekati Njukasl.

Fudbaleri Arsenala pobedili su večeras kao domaćini Lids sa 4:2, u 24. kolu engleske Premijer lige.

Golove za Arsenal su postigli Pjer-Emerik Obamejang u 13., 41. iz penala i 47. i Ektor Beljerin u 45. minutu.

Strelci za Lids bili su Paskal Strajk u 58. i Elder Košta u 69. minutu.

Londonski klub je zabeležio desetu pobedu u šampionatu i sa 34 boda zauzima desetu poziciju, dok je Lids sa 32 poena na 11. mestu.

U narednom kolu, Arsenal će dočekati Mančester siti, dok će Lids gostovati Vulverhemptonu.

Fulam je zasluženo slavio veliku pobedu na gostovanju Evertonu - 0:2 (0:2). Londosnki klub je mogao do vođstva i u prvom poluvremenu, ali je propustio nekoliko odličnih prilika.

Ipak, u nastavku je zablistao Džoš Madža koji je zaigrao u špicu Fulama tek drugi put po dolasku na pozajmicu iz Bordoa.

Postigao je oba gola, u 48. i 65. minutu.

Aleksandar Mitrović je propustio duel zbog pozitivnog testa na koronavirus, ali pitanje je koliko će dobijati šansu i po oporavku ako Nigerijac ostane u ovoj formi.

Everton je ostao sedmi sa 37 bodova, a Fulam je 18. sa 18 bodova.

Nedelja:

Sautempton - Vulverhempton 1:2 (Ings 25 - Neveš 53p, Neto 66)

VBA - Mančester junajted 1:1 (Dianj 2 - Fernandeš 44)

Arsenal - Lids junajted 4:2 (Obamejang 13, 41p, 47, Beljerin 43 - Strajk 58, Košta 69)

Everton - Fulam 0:2 (Madža 48, 65)