"JORGANDŽIJE" ČUVAJU PRVO MESTO, BARSA SE RASPUCAL PSŽ! Dmitrovićev Eibar remijem ostao iznad crte! (VIDEO)

23. kolo, Primera

Pobedu madridskom klubu obezbedio je Anhel Korea u 75. minutu

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su danas na gostujućem terenu ekipu Granade sa 2:1, u utakmici 23. kola španskePrimere.

Gosti su poveli golom Markosa Ljorentea u 63. minutu, a tri minuta kasnije Granada je izjednačila golom Venecuelanca Janhela Herere.

Pobedu madridskom klubu obezbedio je Anhel Korea u 75. minutu, nakon što je lopta na putu ka golu pogodila igrača Granade Hesusa Valjeha i prevarila golmana domaćih.

Na tabeli Primere Atletiko vodi sa 54 boda, osam više od gradskog rivala Reala, koji je na drugom mestu uz utakmicu više.

Granada je zabeležila peti meč bez pobede i nalazi se na osmom mestu sa 30 bodova.

Fudbaleri Sevilje pobedili su danas na svom terenu Uesku sa 1:0.

Jedini gol postigao je Munir El Hadadi u 57. minutu.

Sevilja je odigrala 22 utakmice, ostvarila je 14. pobedu u prvenstvu i popela se na treće mesto na tabeli sa 45 bodova, bodom manje od drugoplasiranog Real Madrida.

Prvi je Atletiko Madrid sa 54 bodova, ali i utakmicom manje od prvih pratilaca.

Ueska je pretrpela 11. poraz i zauzima poslednje, 20. mesto sa 16 bodova.

Fudbaleri Eibara i Valjadolida odigrali su večeras nerešeno 1:1.

Roke Mese je u sedmom minutu doneo prednost Valjadolidu kada je sa penala savladao Marka Dmitrovića, dok je za izjednačenje Eibara pogodio Kike u 23. minutu.

Eibar je 17. na tabeli španskog šampionata sa 21 bodom, koliko ima i Valjadolid na 18. mestu.

U narednom kolu, Eibar gostuje Elčeu, dok Valjadolid dočekuje Real Madrid.

Barselona se raspucala pred dvomeč sa Pari Sen Žermenom u Ligi šampiona. Kod kuće je savladala Alaves sa 5:1 (2:0) i izbila na drugo mesto sa osam bodova manje od Atletika.

Trinkao je doveo Katalonce u vođstvo u 29. minutu, a Lionel Mesi je duplirao prednsot pred odlazak na odmor.

Gosti su se vratili u meč golom Riohe u 57. minutu. Tako se bar činilo.

Za šest minuta "Blaugrana" je postigla tri gola za ubedljivo slavlje. Trinkao je pogodio u 74., Mesi u 75. pa Firpo u 80. minutu.