PALO ŠEST KOMADA, A NEREŠENO: Spektakl na duelu Atalante i Torina! Pandev vodio Đenovu do pobede! (VIDEO)

serija a, 21. kolo

Zanimljiv dan u Kalču

Fudbaleri Atalante i Torina odigrali su danas u Bergamu nerešeno 3:3, u meču 21. kola italijanske Serije A.

Atalanta je povela golom Josipa Iličića u 14. minutu, Robin Gosens je pet minuta kasnije povećao rezultat, a strelac trećeg gola za domaću ekipu bio je Luis Murijel u 21. minutu.

Gosti su u 42. minutu smanjili rezultat nakon što je Andrea Beloti ispravio svoj promašaj sa "bele tačke", a do kraja prvog poluvremena Torino je došao do drugog gola preko Bremera u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

U nastavku meča Torino do boda dolazi golom Federika Bonacolija u 84. minutu meča.

Srpski fudbaler Saša Lukić igrao je do 55. minuta za ekipu iz Pijemonta.

Atalanta se nalazi na sedmom mestu italijanskog prvenstva sa 37 bodova, dok Torino na 17. mestu ima 16 bodova.

Fudbaleri Specije pobedili su na gostovanju Sasosulo sa 2:1.

Domaći tim je poveo golom Frančeska Kaputa u 25. minutu, a gosti su do kraja prvog poluvremena izjednačili preko Hrvata Martina Erlića u 39. minutu.

Gol srpskog fudbalera Filipa Djuričića za domaću ekipu poništen je u 42. minutu zbog ofsajd pozicije u kojoj se našao.

Pobedu Speciji doneo je Emanuel Gijasi golom u 78. minutu meča.

Djuričić je za Sasosulo igrao do 64. minuta.

Na tabeli Serije A, Sasosulo je osmi sa 31. bodom, dok Specija na 15. mestu ima 21 bod.

Đenova je savladala Napoli sa 2:1

Do jako važna tri boda Đenova je stigla zahvaljujući sjajnom Goranu Pandevu koji je dao oba gola za svoj tim.

Makedonac je postigao pogotke u 11. i 26. minutu za prednost od 2:0, a ovaj rezultat se na semaforu zadržao sve do finiša meča.

Napoli je uspeo da se vrati u igru u 79. minutu. Grešku odbrane domaćih koristi Politano i pogađa za 2:1.

Ipak, do kraja meča je Đenova zadržala prednost i na kraju je došla do vredna tri boda.