ČELSI IZ PENALA DOBIO LONDONSKI DERBI: Tuhel još nije primio gol, a Murinjo zabeležio treći poraz zaredom! (VIDEO)

premijer liga, 22. kolo

Derbijem Londona kompletirano je 22. kolo Premijeršipa

Čelsi je ostvario veliku pobedu nad gradskim rivalom Totenhemom u 22. kolu Premijer lige.

"Plavci" su slavili sa 1:0 na gostovanju "Spursima" u meču u kom nije bilo mnogo uzbuđenja.

Jedini gol delo je veziste Žoržinja koji je bio siguran realizator jedanaesterca u 24. minutu.

Prethodno je Erik Dajer nespretno faulirao Tima Vernera u kaznenom prostoru, Nemac teatralno pao da pojača utisak, a arbitar pokazao na belu tačku.

Dajer je pokušao da se iskupi za skrivljeni penal soldinim izvođenjem slobodnog udarca u 89. minutu, ali je lopta ipak prošla pored desne stative.

"Pevci" su zabeležili treći uzastopni poraz, drugi kod kuće, što se prvi put desilo Žozeu Murinju u klupskom fudbalu.

Sada su osmi na tabeli sa 33 boda iz 21 odigrane utakmcie. Pretekao ih je upravo Čelsi koji je sada šesti sa 36 bodova iz 22 meča.