PORAZ LIVERPULA, TITULA SVE DALJE! Siti, Lester i Vest Hem sigurni! Everton zaboravio poraz od Njukasla!

22. kolo, Premijer liga

Odigrana su dva duela 22. kola Premijer lige. Siti i Lester su slavili u gostima sa po 2:0

Fudbaleri Mančester sitija večeras su u gostima pobedili Barnli sa 2:0 u okviru 22. kola Premijer lige.

Građani su odlično otvorili večerašnji meč i poveli već u trećoj minuti kada je Gabrijal Žezus jedan odbitak smestio u mrežu protivničkog tima za 1:0.

Siti je nastavio da dominira na sredini terena, a to se ovom timu isplatilo u 38. minutu utakmice.

Gundogan je asistirao za Sterlinga koji je sjajno pogodio za 2:0.

"Građani" su u 57. minutu postigli i treći gol preko Mahreza, ali nakon VAR-a ovaj gol je poništen zbog ofsajda.

Barnli se pokušao vratiti u meč, ali to nisu uspeli i na kraju Siti je slavio sa 2:0 i došao do nova tri boda.

Mančester je i dalje prvoplasirani sa 47 bodova, dok je Barnli na 16. mestu sa 22 boda.

U istom terminu igrali su večeras Fulam i Lester, a gosti su takođe slavili sa 2:0.

"Lisice" su povele u 17. minutu golom Ihenača, a konačnih 2:0 postavio je Žastin u samom finišu prvog dela.

Lester je s ovom pobedom treći sa 42 boda, dok je Fulam na tek 18. poziciji sa 14 bodova.

Everton je večeras u gostima pobedio Lids sa 2:1. Nakon neočekivanog poraza na Gudisonu od Njukasla ekipa Karla Anćelotija večeras je uspela da dođe do pobede na Eland Roudu.

Everton je odlično otvorio utakmicu i poveo već u devetoj minuti. Digne je asistirao, a mrežu Lidsa zatresao je Sigurdson za 1:0.

U samom finišu prvog poluvremena gosti su došli i do drugog gola. Ovaj put asistirao je Godfri, a u listu strelaca upisao se Kalvert Luin.

Lids je već u 48. minutu uspeo da smanji na 2:1 kada je Rafinja savladao golmana Evertona. Očekivalo se da bi domaći mogli i do remija, ali se to nije desilo.

Everton je uspeo da zadrži svoju prednost i na kraju dođe do važna tri boda.

Klub s Gudisona je sada peti sa 36 bodova, dok je Lids na 11. mestu sa sedam bodova manje.

Liverpul je ponovo šokirao vlastite navijače, ovaj put senzacionalnim porazom od Brajtona na Enfildu.

Činilo se da se Crveni sa dve važne pobede u Londonu nad Totenhemom i Vest hemom vraćaju pobedničkom ritmu, ali večeras usledio novi hladan tuš.

Puni plen sa Enfild odneli su popularni Galebovi. Gol vredan punog plena zabio je Alzate.

Brajton se pokazao kao odličan tim. Igrali su sa dosta hrabrosti i obzirom na prilike iz drugog dela mogli su postići i više od jednog gola.

S druge strane, ovaj poraz je svkakao unazadio šanse Crvenih da mogu odbraniti titulu prvaka obzirom da vodeći Mančester siti u posljednje vreme ne zna za kiks.

Upravo ova dva tima igraju za četiri dana te bi taj susret mogao odrediti sudbinu Liverpula u nastavaku sezone Premijer lige.

Do nova tri boda stigao je i Vest Hem i to nad Aston Vilom rezultatom 1:3.

Lingard kao da se preporodio jer je zabio dva gola. Treći gol za Čekičare delo je sjajnog Součeka. Za Villu je gol dao Vatkins i to na asistenciju koga drugog nego sjajnog Greliša.