MANČESTER BROJAO DO DEVET! Potop Sautemptona, "Vukovi" dobili Arsenal, "Svrake" nemoćne protiv Kristal Palasa!

22. kolo, Premijer liga

Odigrana su dva duela 22. kola engleske Premijer lige u terminu od 19 sati

Odigrana su dva duela 22. kola engleske Premijer lige u terminu od 19 sati.

Sjajan meč odigrali su Vulverhempton i Arsenal. Gosti su vodili sa 0:1 od 32. minuta, kada je Pepe na asistenciju Lakazetea zatresao mrežu Vukova.

Londonski tim je imao vođstvo, kontrolu, više od igre sve do pete minute sudijske nadoknade prvog poluvremena. Tada je Luiz napravio faul, dobio crveni karton. Arsenal je ostao sa igračem manje, a Neves iz penala poravnao na 1:1.

U nastavku nove muke za Arsenal. Mutinjo u 49. minutu pogađa za vođstvo Vuverhemptona od 2:1, a konačan nokaut "Tobdžije" su doživele u 72. minutu, kada je golman Leno zbog igranja rukom van svog šesnaesterca dobio direktan crveni karton i Arsenal je meč priveo sa dva igrača manje.

Do kraja je ostalo 2:1 za "vukove", koji su tako prekinuli niz utakmice bez trijumfa u Premijer ligi.

U drugoj utakmici u derbiju začelja, Šefild je još jednom pokazao da se probudio i nakon preokreta savladali su Vest Bromvič sa 2:1.

Šefildu je ovo bio treći trijumf u poslednjih pet mečeva, a pre toga nisu imali nijedan ligaški trijumf.

Fudbaleri Mančester Junajteda, deklasirali su Sautempton na ,,Old Trafordu'' rezultatom 9:0 (4:0).

Već u drugom minutu, crveni karton, dobio je mladi Švajcarac Aleks Jankevic. Majk Din nije imao sumnje da pokaže crveni, a prava je sreća što Luk Šo nije ozbiljnije povređen.

Mančester je poveo u 20. minutu. Strelac je bio Van Bisaka nakon asistencije Luka Šoa.

Mančester je duplirao prednost u 27. minutu, šutiravši po sredini gola, ali Mekkarti nije uspeo da zaustavi udarac.

FK Mančester junajted

Novi gol, viđen je u 36. minutu. Loptu je na putu ka golu u sopstvenu mrežu skrenuo tragičar meča, Jan Bednarek.

Konačan rezultat prvog poluvremena, postavio je Edison Kavani, a asistent je ponovo bio Luk Šo.

Sautempton je došao do počasnog gola u 53. minutu, a strelac je bio Adams. Međutim, gol je poništio VAR zbog ofsajda.

Samo 13 minuta kasnije, novi šok za ,,Svece''. Marsijal je svojim prvim golom petardirao Sautempton, a Fernandeđ je bio asistent.

U 71. minutu, u strelce se upisao MekTominej.

Potpunu katastrofu Sautemptona, potvrdio je Bendarek crvenim kartonom, a strelac iz penala je bio Bruno Fernandeš u 88. minutu.

Osmi gol je postigao Marsijal u 90. minutu, a konačan rezultat, postavio je Džejms nakon asistencije Fernandeša glavom.

U drugoj utakmici u ovom terminu, Njukasl je na Sent Džejms Parku izgubio od Kristal Palasa rezultatom 1:2.

Strelac gola za ,,Svrake'' bio je Šelvi u drugom minutu, a golove za ,,Orlove'' postigli su Ridevold u 21. minutu i Kejhil u 25. minutu.