LIVERPUL PODSETIO NA STARE DANE: Trijumf usred Londona
Salah, Foto: AP

premijer liga, 21. kolo

Fudbaleri Liverpula, pobedili su na gostovanju Vest Hem rezultatom 3:1 (0:0)

Fudbaleri Liverpula, pobedili su ekipu Vest Hema u okviru 21. kola Premijer lige rezultatom 3:1 (0:0).

Maler za Liverpul, desio se još pre početka utakmice, kada je Sadio Mane doživeo povredu na zagrevanju.

Nakon dosadnog prvog poluvremena, u drugom je viđeno čak četiri gola.

Mohamed Salah, postigao je prvi gol u 57. minutu. Sjajno je odigrao sa Kresvelom jedan na jedan iskosa sa desne strane i poslao neodbranjiv šut u gol (0:1).

Do narednog gola, čekalo se 11 minuta. Nakon kornera Vest Hema, Aleksander-Arnold je brzo izbacio loptu sa svoje polovine, pronašavaši Šaćirija, koji je uočio Salaha i poslao sjajnu dijagonalu. Egipćanin je primio loptu i preciznim udarcem savladao Fabianskog (0:2).

Liverpul je do trećeg gola došao u 84. minutu. Sjajnu akciju Čemberlena i Firmina iskoristio je Vajnaldum (0:3).

Do kraja meča, Vest Hem je uspeo da ublaži poraz, a strelac je bio Doson nakon centaršuta Kresvela iz kornera.

Nakon ovog meča, Liverpul je treći sa 40 bodova, dok je Vest Hem na 5. mestu sa 35 osvojenih bodova.