JOVIĆU OPET POLA SATA, FRANKFURT IZVUKAO BOD! Bajern se provukao, Lajpcig drži korak, Šalke pao u 93'! (VIDEO)

bundesliga, 17. kolo

Odigrano je pet utakmica 17. kola

Fudbaleri Kelna pobedili su večeras u gostima Šalke sa 2:1, u utakmici 17. kola nemačke Bundeslige.

Poveo je Keln pogotkom Rafaela Čičosa u 31. minutu, da bi Šalke izjednačio u 57. minutu golom Metjua Hopa.

Pobedu "Jarčevima" je doneo Jan Trilman golom u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Da stvari budu gore po "Kraljevsko plave", u 73. minutu im se povredio novi kapiten, povratnik u klub iz Arsenala, Sead Kolašinac.

Keln je 15. na tabeli nemačkog šampionata sa 15 bodova, dok je Šalke ostao na poslednjoj, 20. poziciji sa sedam bodova.

Za "Rudare" bi u sledećem kolu protvi Bajerna trebalo da prvi meč po povratku u Gelzenkirhen odigra Klas-Jan Huntelar koji je nedavno pristigao iz Ajaksa da pomogne klubu u borbi za opstanak.

Keln će u sledećem kolu gostovati Hofenhajmu.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su večeras u gostima ekipu Augzburga minimalnim rezultatom - 0:1 (0:1).

Jedini gol na meču, vredan tri boda, postigao je Robert Levandovski u 13. minutu iz jedanaesterca. Augzburg je u 76. minutu imao veliku šansu da stigne do izjednačenja, ali Alfred Finbogason nije bio siguran sa bele tačke.

Bajern je prvi na tabeli sa 39 bodova, ima četiri boda više od Lajpciga koji je večeras, takođe sa 1:0, slavio protiv Union Berlina na svom terenu.

Pobedu Lajpcigu doneo je Emil Forsberg u 70. minutu.

RB Lajpcig je drugi sa četiri boda manje od Bajerna, dok je Union Berlin šesti sa 28 osvojenih bodova.

Arminija Bilefeld je kao domaćin pobedila Štutgart sa 3:0. Strelci za Arminiju bili su Fabijan Klos u 27, Mark-Oliver Kemf koji je postigao autogol u 47. i Ricu Doan u 86. minutu.

Arminija je 15. na tabeli sa 17 bodova, dok je Štutgart upisao 22 boda i zauzima deseto mesto.

Fudbaleri Frajburga i Ajntrahta odigrali su nerešeno 2:2.

Amin Junes je u šestom minutu doneo prednost Ajntrahtu, ali je Frajburg golovima Rolanda Šalaja u 32. i Nilsa Petersena u 63. minutu preokrenuo rezultat. Konačnih 2:2 autogolom je postavio Kevin Šloterbek u 76. minutu.

Srpski fudbaler Luka Jović igrao je za Ajntraht od 67. minuta.

Ajntraht je osmi na tabeli sa 27 bodova, dok je Frajburg deveti sa tri boda manje