LIDS PREGAZIO VBA, REŠFORD SLOMIO VUKOVE U 93'! Saka i Laka opet spasili Arsenal, velika tri boda Barnlija!

surovo

Sutra se igraju poslednje utakmice u ovoj godini

Fudbaleri Arsenala pobedili su večeras u gostima ekipu Brajtona sa 1:0, u utakmici 16. kola Premijer lige.

Brajton - Arsenal

Jedini gol na meču postigao je Aleksandr Lakazet u 66. minutu, nedugo nakon što je ušao u igru.

Arsenal je posle šeste pobede u domaćem šampionatu, druge zaredom, 13. na tabeli sa 20 bodova, dok je Brajton na 17. poziciji sa sedam bodova manje.

Vest Brom - Lids junajted

Lids je pobedio su u gostima Vest Bromvič Albion Branislava Ivanovića sa ubedljivih 5:0, a četiri gola "pala" su u prvom poluvremenu.

Gost je poveo komičnim autogolom Romejna Sojersa u devetom minutu, a nakon toga Ezdžan Alioski je postigao vrlo lep pogodak u 31.

Strelci su potom bili i Džek Herison u 36. i Rodrigo u 40. minutu.

Tačku na ubedljivu pobedu kluba sa Eland Rouda stavio je Rafinja u 72. minutu. Ivanović je igrao u drugom poluvremenu.

Lids je upisao sedmu pobedu u šampionatu i trenutno je na 11. mestu na tabeli sa 23 boda, dok je Vest Brom pretposlednji sa osam bodova.

Barnli - Šefild junajted

Barnli je na svom terenu slavio protiv Šefild junateda sa 1:0, a strelac jedinog pogotka bio je Ben Mi u 32. minutu.

Ekipa Barnlija je na 16. mestu sa 16 bodova, dok je Šefild poslednji sa samo dva osvojena boda.

Sautempton - Vest Hem

Na utakmici Sautemptona i Vest Hema nije bilo golova.

Sautempton je i dalje deveti na tabeli sa 26 bodova, dok je Vest Hem deseti sa tri boda manje.

Mančester junajted - Vulverhempton

Markus Rešford je doneo veliki trijumf "Crvenim đavolima" protiv Vulvsa golom u trećem minutu sudijske nadoknade - 1:0 (0:0).

Bilo je solidnih šansi na obe strane, ali su se ekipe uglavnom organizovano branile.

Gol Kavanija u drugom poluvremenu je poništen zbog ofsajda, ali je Junajted ipak stigao do tri boda golom Rešforda na dodavanje Bruna Fernandeša.

Tim sa Old Traforda je tako posle mnogo vremena izbio na drugo mesto premijerligaške tabele sa samo dva boda manje od šampiona Liverpula.

Premijer liga, 16. kolo:

Ponedeljak

Kristal Palas - Lester Siti 1:1 Čelsi - Aston Vila 1:1 Everton - Mančester Siti (odloženo)