ISTI REZULTATI NA MEČEVIMA U LONDONU: Vila isparirala Čelsiju, Barnsova levica opet spasila "Lisice"!

premijer liga, 16. kolo

Prve dve utakmice 16. kola igrale se danas, jedna je otkazana

Objavljeno: 21:05h

U prvoj utakmici 16. kola Premijer lige Kristal Palas i Lester Siti su odigrali nerešeno 1:1 (0:0) na Selhurst parku, a istim rezultatom završen je još jedan dvoboj u Londonu, između Čelsija i Aston Vile.

Duel Evertona i Mančester Sitija je odložen zbog više igrača zaraženih koronavirusom u redovima "Građana".

Kristal Palas - Lester Siti 1:1 (0:0)

U prvom delu igre nije bilo golova, ali je Lester propustio da iskoristi jedanesterac, tačnije Keleči Iheanačo kome je golman domaćih Visente Guaita odlično "skinuo" udarac sa bele tačke.

Iako su gosti i u nastavku bili bolji rival, najbolji igrač domaćih Vilfred Zaha je najavio iznenađenje golom u 58. minutu. Asistent je bio Andros Taunsend.

Ipak, "Lisice" su ponovo u finišu uzvratile, u 83. minutu je strelac novog gola šutem izvan šesnaesterca bio Harvi Barns na dodavanje Džonija Evansa.

Lester je, bar na kratko, izbio na drugo mesto na tabeli sa 29 bodova, a Palas je sada 13. sa 19 osvojenih bodova.

Čelsi - Aston Vila 1:1 (1:0)

Trener londonskog kluba Frenk Lampard je bio razočaran nastupom skupog pojačanja Tima Vernera u derbiju s Arsenalom pa je od starta na njegovom mestu zaigrao Olivije Žiru.

Kao i obično, Francuz se brzo odužio golom - doveo je svoj tim u vođstvo udarcem glavom u 34. minutu na centaršut levog beka Bena Čilvela.

Vila je uzvratila ubrzo po početku drugog dela igre. Anvar el Gazi je postigao svoj četvrti gol u poslednjih pet utakmica u 50. minutu.

U 72. minutu Žirua je zamenio upravo Verner i "Plavci" su krenuli u novu ofanzivu, ali bez rezultata.

Najbliži golu su bili u trećem minutu nadoknade kada je Čilvel sjajno uhvatio volej, ali bio je zamalo neprecizan.

Tako su ovi rivali ostali poravnati na tabeli sa po 26 bodova na petom mestu, ali klub sa Vila parka ima dva meča manje.