LESTER KAZNIO TOTENHEM: Sudija je otišao po Murinja u svlačionicu, Mančester silu pokazao, VBA po starom!

13. kolo premijer lige

Fudbaleri Lestera pobedili su u Londonu Totenhem 2:0 (1:0) u utakmici 13. kola engleske Premijer lige.

Objavljeno: 22:41h

"Lisice" su napravile mini-iznenađenje i upisali tri boda sigurnom igrom na terenu favorita i doskorašnjeg lidera Premijer lige.

Mada, sve što se desilo danas na utakmici, ide na dušu odbrane Totenhema. Najviše Serža Orijea i Tobija Aldervirelda.

Prva greška se desila par minuta u produženom vremenu prvog poluvremena, ta greška je kažnjena na jedan od najtežih načina, penalom. Sudija je pomoći Var sistema, utvrdio da je bio penal u pitanju. "Vratio" je Žoze Murinja nazad, jer je on bio u svlačionici spreman da dočeka svoje momke.

Umesto odgovora domaćina, usledio je novi kiks. Vardi je loše zahvatio loptu glavom, a Aldervireld nespretnom reakcijom savladao svog golmana Uga Ljorisa.

Totenhem je posle pokušavao da ispravi tu grešku, ali nisu uspeli. Sa ovim porazom su umanjili šanse u trci za titulom. Liverpul je sad na šest bodoa od njih, dok je Lester prvi pratilac sa četiri manje.

Brajton - Šefild

Brajton i Šefild junajted odigrali su nerešeno u meču 14. kola Premijer lige – 1:1 (0:0).

Šefild Junajted je do ove utakmice imao samo jedan osvojeni bod i to protiv Fulama kod kuće, na 13 odigranih mečeva.

Brajton je u veoma lošoj formi, na poslednjih pet mečeva nisu pobedili ni jednom.

Nije bila preterano zanimljiva utakmica, bez posebnih poteza. Šefild se branio, dok je Brajton bio bez ideje. Imali su jednu šansu preko Mopaja, koji je izblokiran na petercu u 33. minutu.

Lundstram je u 40. minutu zaradio crveni karton, pa su gosti ostali sa igračem manje.

Bogl je postigao vodeći gol u 63. minutu i tako šokirao domaćina. Ipak, Brajton je stigao do izjednačenja.

Dok je u 87. minutu doneo izjednačenje i bod Brajtonu, Deni Velbek.

Mančester Junajted - Lids Junajted

Mančester Junajted je demonstrirao silu večeras na meču protiv Lids-a, pobedom od 6:2.

Tokom prvog poluvremena, Mančester nije popustio u napadu. Agresivni su bili od starta meča i ni u jednom trenutku se nisu povukli. Poveli su od starta, precizni su bili Skot MekTomini dva puta, u drugom i trećem minutu meča, dok je u 20. minutu precizan bio Bruno Fernandes.

38. minut, domaćin je dodatno uvećao prednost, Lindelof je bio precizan, a na suprotnoj strani je protivnik uspeo da smanji razliku, Lijam Kuper je bio u pravom momentu na pravom mestu. Odlaskom na veliku pauzu, rezultat je bio (4:1) u korist domaćina.

Početak drugog poluvremena je izgledao malo drugačije. Lids se preporodio i u prvih par minuta igre bio dodatno agresivan, svaku priliku su koristili da napadnu domaćinov gol. Međutim, Džejms bio u istoj meri agresivan koliko i ekipa Lidsa, pa je došao do jedan na jedan prilike sa golmanom u 66. minutu, i uspeo da postigne šesti gol za svoju ekipu (5:1).

Mada, samo par minuta kasnije, ekipa Lidsa pravi još jedan kiks i dala je Mančesteru penal. Bruno Fernandes je iskoristio tu šansu i povećao prednost svoje kipe (6:1). Lids nije "spustio glavu", nego nastavio da napada. Dejvis je bio taj koji je smanjio prednost protivnika (6:2). Par minuta pred kraj meča, Lids je bio u savršenoj prilici da dodatno smanji prednosti, ali opet, nisu uspeli da je iskoriste.

Fudbaleri Aston Vile su večeras u gostima pobedili Vest Bromvič sa 3:0, u 13. kolu engleske Premijer lige.

Dvostruki strelac za Aston Vilu je bio Anvar El Gazi u petom i 87. minutu, dok je treći gol postigao Bertnarad Traore u 84. minutu.

Vest Bromvič je od 36. minuta igrao sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Džejk Livermor.

Aston Vila je 12. na tabeli sa 22 osvojena boda, dok je Vest Bromvič na predposlednjoj, 19. poziciji sa sedam poena.

U narednom kolu, Aston Vila će dočekati Kristal Palas, dok će Vest Bromvič gostovati Liverpulu.