BRUTALNI TOTENHEM, NEMILOSRDNI HARI KEJN: Potopljen i Arsenal u velikom derbiju! Liverpul lagan!

premijer liga, 11. kolo

Arsenal je pretrpeo šesti poraz i zauzima 15. mesto sa 13 bodova

Fudbaleri Totenhema pobedili su danas na svom terenu u londonskom derbiju Arsenal sa 2:0, u utakmici 11. kola Premijer lige i preuzeli prvo mesto na tabeli.

Totenhem je poveo u 13. minutu golom Son Hjung Mina, na dodavanje Harija Kejna. Kejn je postavio konačan rezultat pogotkom u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, kada mu je loptu dodao Son.

Totenhem je ostvario sedmu pobedu u ligi i prvi je na tabeli sa 24 bodva, dva više od drugoplasiranog Čelsija.

Arsenal je pretrpeo šesti poraz i zauzima 15. mesto sa 13 bodova.

Fudbaleri Lestera pobedili su danas Šefild u gostima sa 2:1, u 11. kolu Premijer lige.

Pobedu Lesteru doneo je Džejmi Vardi u 90. minutu.

Lester je prethodno vodio od 24. minuta golom Ajozea Peresa, a u 26. je izjednačio Oliver Mekburni.

Lester je prekinuo niz od dva poraza i sada je treći na tabeli sa 21 bodom.

Šefild ima samo jedan bod i ubedljivo je poslednji u engleskom prvenstvu.

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su danas Vest Bromvič u gostima sa 5:1, u 11. kolu Premijer lige.

Kristal Palas je poveo u osmom minutu autogolom Darnela Furlonga, a potom je u 30. izjednačio Kalum Galager.

VBA je ostao sa igračem manje u 34. minutu, pošot je Mateus Pereira dobio direktan crveni karton.

Palas je to iskoristio i ubedljivo je pobedio golovima Vilfreda Zahe i Kristijana Bentekea.

Zaha je golove davao u 55. i 68. minutu, a Benteke u 59. i 82.

Palas je 11. na tabeli sa 16 bodova, dok VBA ima šest i na pretposlednjem, 19. je mestu.

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu Vulverhempton sa 4:0, u utakmici 11. kola Premijer lige i popeli se na drugo mesto na tabeli.

Liverpul je poveo u 24. minutu golom Mohameda Salaha, a prednost je udvostručio Džordžinjo Vajnaldum u 58. minutu. Treći gol postigao je Žoel Matip u 67. minutu, a konačan rezultat postavio je Nelson Semedo autogolom u 78. minutu.

Ekipa Jirgena Klopa sada ima sedam pobeda i 24 bodova, koliko ima i prvoplasirani Totenhem. Trećeplasirani Čelsi ima 22 boda.

Vulverhempton je pretrpeo četvrti poraz i zauzima 10. mesto sa 17 bodova.

Premijer liga, 11. kolo

VBA - Kristal Palas 1:5 (1:1) (Galager 30 – Furlong 8 (ag), Zaha 55, 68, Benteke 59, 82) Šefild junajted - Lester 1:2 (1:1) (Mekbarni 26 – Peres 24, Vardi 90+1) Totenhem - Arsenal 2:0 (2:0) (Son 13, Kejn 45)

Subota: Barnli - Everton 1:1 (1:1) (Brejdi 3 - Kalvert-Luin 45+3) Mančester siti - Fulam 2:0 (2:0) (Sterling 5, De Brujne 26) Vest Hem - Mančester junajted 1:3 (1:0) (Souček 38 – Pogba 65, Grinvud 68, Rašford 78) Čelsi - Lids 3:1 (1:1) (Žiru 27, Zuma 61, Pulišić 90+3 – Bamford 4)

Ponedeljak: 21:00 Brajton - Sautempton