PREOKRETI, PENALI, 6 GOLOVA U 20 MINUTA! Spartaku spektakl u Inđiji, Radnik iznenadio, Mladost do pobede u finišu!

sUPERLIGA, 17. KOLO

Četiri utakmice 17. kola na programu su u nedelju

Fudbaleri Spartaka iz Subotice trijumfovali su na gostovanju Inđiji u izuzetno zanimljivoj utakmici u kojoj je postignuto čak sedam golova - 3:4!

U fenomenalnom prvom poluvremenu mreže su se treesle čak šest puta. I to u razmaku od samo dvadeset minuta!

Napadač domaćih Nemanja Obradović otvorio je goleadu u 12. minutu. Samo tri minuta kasnije izjednačio je Mile Savković pogotkom sa bele tačke.

Prvi preokret donosi Lazar Tufegdžić u 19. minutu, zatim Nebojša Bastajić vraća egal u 22.

Mihajlo Nešković pogaža u 29. minutu za prednost domaćina od 3-2, ali i ta prednost je potrajala samo tri minuta - Tufegdžić je izjednačio svojim drugim golom na meču u 32. minutu.

U nastavku su timovi igrali čvršće, ali je Spartak ipak stigao do pobede. Stefan Denković nije iskoristio penal za goste, ali je loptu u mrežu smestio njegov kolega iz napada Nikola Srećković i doneo veliko slavlje Subotičanima.

"Plavi golubovi" su ovim trijumfom stigli do 30 bodova i četvrtog mesta na tabeli Superlige, dok je Inđija 14. sa 18 osvojenih bodova.

Golova i neizvesnosti je bilo i u Lučanima gde je Mladost savladala Novi Pazar u finišu utakmice - 3:2.

Domaći su poveli golom Vukašina Markovića u osmom minutu utakmice. Samo dva minuta kasnije izjednačio je Almir Aganspahić, da bi Lazar Jovanović u 23. minutu vratio prednost na stranu svoje ekipe.

U 71. minutu Aganspahić je iskoristio veliku grešku golmana Mladosti Zlatka Zečevića i poslao glavom loptu u mrežu, za svoj drugi gol i drugo izjednačenje na utakmici.

Ipak, napadač domaćih Milan Bojović je u 88. minutu još jednom doveo tim iz Lučana u vođstvo koje su ovog puta sačuvali i osvojili sva tri boda.

Mladost je sada deveta sa 25 bodova dok Novi Pazar zauzima 15. mesto sa 17 bodova.

U Surdulici, Radnik je u drugom poluvremenu slomio otpor Proletera i slavio 2:0 golovima Nikole Bogdanovskog u 54. i Evgena Pavlova u 60. minutu.

Između dva gola, u 56. minutu, vezista gostiju Siniša Babić dobio je dva žuta kartona pa je Proleter do kraja igrao sa igračem manje.

Radnik se učvrstio na sredini tabele, na desetom su mestu sa 24 boda, dok je Proleter ostao šesti sa 29 bodova.

Superliga Srbije, 17. kolo:

Petak:

Napredak – Voždovac 3:1

Subota:

Vojvodina – Mačva 1:0 Partizan – Čukarički 1:0

Nedelja:

Inđija – Spartak 3:4 Mladost – Novi Pazar 3:2 Radnik – Proleter 2:0 Zlatibor – Crvena zvezda 18:00

Ponedeljak: 13:00 Bačka – Metalac