RADNIČKI NE MOŽE NI BOD DA IŠČUPA: Lalatović gurnuo bivši klub u još veću agoniju! Minimalac Proletera!

Superliga Srbije, 16. kolo

U isto vreme, Spartak Žk i Radnik sastali su se u Subotici

Odigrane su još tri utakmice 16. kola Linglong Superlige Srbije. Vojvodina je u derbiju kola u Nišu bila bolja od Radničkog minimalnim rezultatom 1:0, dok je Proleter savladao Javor Matis sa 2:1 u Novom Sadu.

U Subotici, Spartak Ždrepčeva krv i Radnik su podelili bodove.

Radnički (N) - Vojvodina 0:1

Miljan Vukadinović je zatresao mrežu Radničkog u Nišu u 14. minutu utakmice i ispostavilo se da je to bio konačan rezultat utakmice.

"Meraklije" nisu uspele da dođu do izjednačenja do kraja susreta, a Filip Kasalica je zaradio drugi žuti karton i isključenje u 93. minutu.

Voša sada im 33 boda na trećem mestu na tabeli, dva manja od Partizana, a 11 od lidera Crvene zvezde. Radnički je 12. sa 21 poenom i produžio je seriju poraza na 5 uzastopnih.

Proleter - Javor 2:1

Proleter je u vođstvo doveo Milan Mirosavljev u 34. minutu, ali kada je Andrej Ilić u 84. minutu doneo izjednačenje Javoru, činilo se da će bodovi biti podeljeni.

Ipak, u trećem minutu sudijske nadoknade sudija Nikolić je dosudio penal za Novosađane koji je uspešno realizovao Siniša Babić.

Fudbaleri Proletera su se sa ova tri boda popeli na petu poziciju na tabeli Superlige Srbije sa ukupno 29 poena. Javor je 13. sa 18 bodova.

Spartak - Radnik 0:0

Spartak Žk i Radnik su odigrali bez golova u Subotici. Domaćin je bio bolji i konkretniji, ali golman gostiju Kostić je uspeo da sačuva mrežu.

Spartak je šesti sa 27 bodova, dok je Radnik 11. sa 21 osvojenim bodom.

Superliga Srbije, 16. kolo:

Ponedeljak

Proleter – Javor 2:1 (Mirosavljev 33, Babić 95 – Ilić 84)

Radnički – Vojvodina 0:1 (Vukadinović 14)

Spartak – Radnik 0:0

Nedelja

Čukarički – Napredak 3:0 Voždovac – Mladost 3:2 Metalac – Zlatibor 2:0 Novi Pazar – Bačka 0:0

TSC – Partizan 0:4 Crvena zvezda – Rad 3:0