OGREJALO U NOVEMBRU: Zvezda srušila Gent i izborila novo evropsko proleće - ogroman podvig srpskog šampiona!

liga evrope, 4. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 20:52h

Fudbaleri Crvene zvezde napravili su veliki uspeh.

Oni su u Belgiji savladali Gent rezultatom 2:0 (1:0) i plasirali se u nokaut fazu Lige Evrope.

Golovima Njegoša Petrovića i Nemanje Milunovića izabranici Dejana Stankovića su učinili ono što su naumili i to bez šestorice fudbalera iz prve postave i nakon tri godine će ponovo prezimiti u Evropi.

Naredni meč je na programu 3. decembra, kada će u Beogradu gostovati Hofenhajm, ali neće imati rezultatskog značaja, pošto su oba kluba izborila plasman dalje.

Podsetimo, u meču od pre tri nedelje u Beogradu, srpski šampion je sa 2:1 (1:1) savladao belgijskog predstavnika.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

KRAJ MEČA: Gent - Crvena zvezda 0:2 (0:1)

88. minut - Još samo malo! Radulović i Boaći su u igri. Hofenhajm je poveo sa 2:0 protiv Libereca što je sjajna vest za sve navijače tima sa Marakane.

85. minut - Borjan ponovo zaustavlja svaki pokušaj Genta. Još par minuta do kraja utakmice.

80. minut - Hofenhajm je poveo protiv Libereca i širom otvorio vrata nokaut faze za ekipu Dejana Stankovića!

1 / 6 Foto: EPA

68. minut - Ostalo je nešto više od dvadeset minuta do kraja meča i novog proleća u Evropi za ekipu sa Marakane.

58. minut - GOOOL: Milunović nebeskim skokom donosi novi gol Zvezdi! Ogromna prednost u Belgiji za srpskog šampiona.

50. minut - Rasplamsala se bitka na terenu od starta drugog poluvremena. Dobar ritam na obe strane.

POLUVREME: Gent - Crvena zvezda 0:1

44. minut - Prva velika prilika za Gent preko Bukarija, ali Borjan sjajno interveniše i krajnjim naporom izbacuje loptu u korner.

35. minut - Nema promene u Gentu. Zvezda i dalje vodi golom Petrovića, a domaća ekipa ne uspeva da napravi pravu akciju i ugrozi gol srpskog predstavnika.

20. minut - Period igre kada Gent počinje da napada i traži put do gola Milana Borjana. Za sada sve dobro funkcioniše u taboru srpskog šampiona.

10. minut - Sigurna i mirna igra Crvene zvezde nakon postignutog gola. Domaćin nije zapretio nijednom u uvodnom delu meča.

1. minut - GOOOL: Kakva bomba Njegoša Petrovića sa više od 25 metara, Zvezda vodi 1:0!

18.55 - Nakon minuta ćutanja za preminulog Dijega Maradonu, počela je utakmica.

SASTAVI

GENT: Bolat – Botaka, Hanhe-Olsen, Ngadeu-Ngađui, Fortuna, Mohamadi – Dorš, Ovusu, Kums – Bukari, Bezus.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gajić, Pankov, Milunović, Degenek – Petrović, Nikolić – Ben, Ivanić, Vukanović – Falčineli.