POPODNE GOLEADA U NEMAČKOJ: Bikovi stvarno imaju krila! Šalke i Majnc još ne znaju ukus pobede! Vratio se Kostić!

Bundesliga, 7. kolo

Sjajni mečevi u Bundesligi kao uvod u Klasiker koji se igra uveče

Fudbaleri Lajpciga pobedili su na svom terenu Frajburg sa 3:0, u utakmici 7. kola Bundeslige i preuzeli prvo mesto na tabeli.

"Bikovi" su poveli u 26. minutu kada je strelac bio Ibraima Konate, a drugi gol postigao je Marsel Zabicer u 70. minutu iz penala. Konačan rezultat postavio je Anhelinjo pogotkom u 89. minutu.

Lajpcig ima pet pobeda i prvi je na tabeli sa 16 bodova, bodom više ali i utakmicom više od Bajerna, koji u Dortmundu igra derbi protiv Borusije.

Frajburg je nastavio niz bez pobede i 14. je na tabeli sa šest bodova.

Union Berlin je kao domaćin pobedio Arminiju iz Bilefelda sa 5:0 i popeo se na četvrto mesto na tabeli.

Golove su postigli Keita Endo u trećem minutu, Robert Andric u 13. minutu, Šeraldo Beker u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, Maks Kruze u 52. minutu iz penala i Sedrik Tojhert u 89. minutu.

Union ima 12 bodova i četvrti je na tabeli, a Arminija, koja je pretrpela peti poraz, zauzima 15. mesto na tabeli sa četiri boda.

Fudbaleri Majnca odigrali su nerešeno 2:2 na svom terenu sa Šalkeom. Majnc je poveo u šestom minutu golom Danijela Brosinskog iz penala, a izjednačio je Mark Ut u 36.

Domaći su ponovo poveli golom Žana-Filipea Matete u drugom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena iz penala, a u 50. minutu zbog ofsajda poništen je gol Šalkea koji je postigao Ozan Kabak. Bod Šalkeu obezbedio je Džeri Sent Žust autogolom u 82. minutu.

Obe ekipe su i dalje bez pobede u Bundesligi, Šalke je pretposlednji, 17. na tabeli sa tri boda, dok je Majnc poslednji sa jednim bodom.

U ostalim utakmicama fudbaleri Herte pobedili su na gostovanju Augzburg sa 3:0, a Štutgart i Ajntraht iz Frankfurta odigrali su nerešeno 2:2, a nekoliko poslednjih minuta na terenu je proveo Filip Kostić koji se vraća posle povrede.

Bundesliga, 7. kolo:

Petak

Verder – Keln 1:1 (0:0) (Bitenkur 90+2p – Moisander 72ag)

Subota

Augzburg – Herta 0:3 (Kunja 42 (p), Lukebakio 52, Pjontek 85)

Lajpcig – Frajburg 3:0 (Konate 26, Sabicer 70 (p), Anhelinjo 89)

Štutgart – Ajntraht Frankfurt 2:2 (2:0) (Gonzales 17 (p), Kastro 37 – Silva 61, Ejbraham 75)

Union Berlin – Arminija 5:0 (Endo 3, Andrih 13, Beker 45+2, Kruse 52 (p), Tejhert 87)

Majnc – Šalke 2:2 (Grosinski 6 (p), Mateta 45+2 (p) – Ut 36, Žuste 82 (ag))