STRAŠAN BEOGRADSKI DERBI NA BRDU: Čuka penalima ukrotila Zmajeve, TSC bacio petardu, južnjački okršaj Surduličanima

Superliga Srbije, 14. kolo

Nekoliko izuzetno zanimljivih mečeva ove subote u Superligi Srbije

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su na svom terenu ekipu Voždovca sa 3:2, u utakmici 14. kola Superlige Srbije.

"Brđani" su poveli u 26. minutu pogotkom Veljka Birmančevića sa penala, ali je Voždovac golovima Jovana Nišića u 32. i Marka Putinčanina u 57. minutu preokrenuo rezultat.

Na 2:2 izjednačio je Ibrahima Ndaje u 68. minutu, a domaći tim pobedio je golom iz penala u 84. minutu koji je ponovo iskoristio Birmančević.

Fudbaleri Radnika pobedili su u Nišu Radnički sa 1:0, a strelac pobedničkog gola bio je Milan Makarić u 17. minutu.

Radnički pao na deveto mesto na tabeli i ima 21 bod, dok je Radnik sada na 13. poziciji sa 17 osvojenih bodova.

Ekipa TSC je na svom terenu pobedila Mladost sa ubedljivih 5:0. TSC je upisao šestu pobedu i osmi je na tabeli sa 21 bodom, dok Mladost sa istim brojem bodova zauzima 11. poziciju.

Fudbaleri Mačve su na svom terenu pobedili Javor sa 1:0. Mačva je upisala drugu pobedu i sada je pretposlednja sa osam bodova, dok je Javor na 12. mestu sa deset bodova više.

Prethodno tokom dana su su odigrane dve utakmice u kojima su trijumfe ostvarili Zlatibor i Rad.

Superliga Srbije, 14. kolo:

Petak

Metalac – Vojvodina 3:3

Subota

Novi Pazar – Zlatibor 1:2 (Sise 39 – Đokić 33, 56)

Bačka – Rad 0:1 (Novaković 23)

Proleter – Napredak 1:0 (Babić 50 (p))

Čukarički – Voždovac 3:2 (Birmančević 26p, 85p, Ndiaje 68 – Nišić 32, Putinčanin 58)

Mačva - Javor 1:0 (Ortiz 81)

Radnički Niš – Radnik 0:1