SRBIJO, ČUVAJ SE! ŠKOTI GAZE I U LIGI NACIJA! Turci uvalili fenjer Orlovima! Haland iskalio bes na Rumunima!

Liga nacija, 3. kolo

Odigrani su mečevi trećeg kola u Divizijama A i B Lige nacija

Objavljeno: 23:55h

Srbija je preuzela od Turske fenjer na tabeli grupe 3 u Diviziji B Lige nacija. Turci su uspeli da izbegnu poraz u Rusiji i osvoje još jedan bod uoči međusobnog duela sa Srbijom u sredu u Istanbulu.

Domaćini su bili bolji u prvom poluvremenu u kojem je Anton Mirančuk posle sjajne akcije i pasa Zobnina u 28. minutu doneo prednost "Baćuške".

Ipak, Turci su do izjednačenja i boda stigli u 62. kada je raspucani Kenan Karaman posle akcije Demirala i Čahanoglua matirao golmana Šunina.

Što se tiče Škotske, protivnika Srbije u finalu baraža za Evropsko prvenstvo, možemo reći da će doći u Beograd u novembru pucajući od samopouzdanja.

Nakon što su posle penala eliminisali Izrael u polufinalu baraža, sada su u Ligi nacija pobedili Slovačku 1:0.

Reprezentacija sa severa Britanskog ostrva igra fenomenalno od septembra, a na to su se nadovezali i rezultati, pošto posle tri kola su prvi na tabeli sa 7 bodova.

Jedini pogodak na meču protiv Slovačke je postigao Šon Dajks u 54. minutu.

Valja pomenuti da je Norveška, koju je pre tri dana Srbija izbacila u polufinalu baraža, demolirala Rumune 4:0 u Ligi nacija i to na krilima Erlinga Halanda.

Golgeter Borusije iz Dortmunda se protiv Srbije nije video na terenu, ali je zato sve to nadoknadio protiv naših istočnih komšija kojima je dao tri gola i upisao prvi het-trik u dresu nacionalnog tima. Strelac četvrtog gola je bio Serlot.

Norveška je zabeležila drugu pobedu u tom takmičenju.

Reprezentacija BiH je u Ligi A igrala nerešeno bez golova na svom terenu protiv Holandije i pokazala da je makar uspela da preboli poraz u polufinalu baraža za EURO od Severne Irske.

Hrvatska je sa 2:1 pobedila Švedsku i to zahvaljujući golu Andreja Kramarića.

Napadač Hofenhajma, koji će uskoro igrati protiv Crvene zvezde u Ligi Evrope, je ušao u igru u završnici meča i postigao novi gol, čime je potvrdio da je ove sezone podesio nišanske sprave u milimetar.

Prethodno je prednost "vatrenima" doneo Nikola Vlašić na asistenciju Brekala, da bi sredinom drugog poluvremena Šveđani izjednačili posle akcije Forsberga koju je golom završio Markus Berg.

U derbiju popodnevnog programa, Engleska je na "Vembliju" posle preokreta savladala Belgiju sa 2:1.

Romelu Lukaku je sa penala doveo "Crvene đavole" u vođstvo u 16. minutu, da bi Markus Rašford takođe sa bele tačke u 39. poravnao na 1:1.

Trijumf Englezima i prvo mesto u grupi doneo je Mejson Maunt u 64. minutu, a imao je puno sreće jer je lopta na putu do mreže zakačila igrača Belgije i promenila smer.

U reprizi finala Evropskog prvenstva iz 2016. godine, Francuska i Portugalija su odigrale 0:0 u Sen Deniju u okviru grupe 3 A divizije Lige nacija.