ZAKUVALO SE U ENGLESKOJ: Mančester junajted i Lester na istom broju bodova - sve će se rešiti u poslednjem kolu!
Igrači Lestera, Foto: EPA

Premijer liga, 36. kolo

Ekipa Lestera zabeležila je 18. pobedu u sezoni i četvrta je na tabeli sa 62 boda

Objavljeno: 23:23h

Fudbaleri Lestera ostvarili su važnu pobedu u borbi za Ligu šampiona, pošto su danas na svom terenu bili bolji od Šefild junajteda sa 2:0, u utakmici 36. kola Premijer lige.

Lester je poveo u 29. minutu golom Ajozea Peresa, a konačan rezultat postavio je Demaraj Grej u 80. minutu.

Ekipa Lestera zabeležila je 18. pobedu u sezoni i četvrta je na tabeli sa 62 boda, odnosno ima bod manje od Čelsija, a tri više od Mančester junajteda koji je kasnije ove večeri odigrao svoj meč 36. kola.

Na drugoj strani, Šefild je na poziciji osam sa 54 boda, bodom manje od Totenhema, odnosno dva manje od Vulverhemptona i mesta koje vodi u Ligu Evropa.

U drugom, podjednako važnom meču za evropsku borbu, Mančester junajted je u gostima slavio nad Kristal Palasom sa 0:2.

Strelci pogodaka su bili Markus Rašford i Antoni Marsijal, prvi u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, drugi u 78, minutu.

U 55. minutu je, inače, Kristal Palasu poništen pogodak Žordana Ajeva zbog ofsajda posle konsultacije sa VAR sobom.

Fudbaleri Evertona i Aston Vile odigrali su nerešeno 1:1. Ezri Konsa je doneo prednost Aston Vili u 72. minutu, a izjednačio je Tio Volkot u 87.

Everton je 11. na tabeli sa 46 bodova, dok je Aston Vila pretposlednja sa 31 osvojenim bodom, odnosno ima tri boda manje od Votforda i Vest Hema koji su u sigurnoj zoni.