BENZEMA JE NOVI KRALJ ŠPANIJE: Real Madrid osvojio titulu posle dve godine!
Marko Dmitrović, Foto: EPA/Rodrigo Jimenez

PRIMERA, 37. kolo

Kraljevski klub je odigrao magično posle pauze zbog koronavirusa, pa je potpuno zasluženo postao šampion

Objavljeno: 23:10h

Posle 37. kola španske Primere sve je jasno! Real Madrid je šampion te zemlje, pošto je u ovoj rundi slavio nad Viljarealom sa 2:1, dok je Barselona uspela poražena od Osasune rezultatom 1:2.

Barsa bi čak i u slučaju pobede već mogla da se oprosti sa titulom, jer je trijumf Madriđana, koji je od prvog do poslednjeg minuta meča bio izvestan, značio da je titula ponovo u glavnom gradu.

U prvom poluvremenu meča u Madridu, Kraljevski klub je poveo preko Karima Benzeme u 29. minutu, a na 2:0 je povisio isti igrač sa bele tačke u 77. Počasni pogodak za goste dao je Ibora u 84. minutu-

Što se Barse tiče, ona se večeras baš mučila, pa je čak golom Hosea iz 15. minuta Osasuna vodila sve do 62.

Tada je Leo Mesi uzeo stvar u svoje ruke donevši ovaj više nego nebitan bod svom timu.

Konačan rezultat postavio je Roberto Tores u 93. minutu.

Posle dve sezone, titula je opet u Madridu.

U ranijim mečevima, fudbaleri Eibara pobedili su na svom terenu Valjadolid sa 3:1.

Eibar je upisao 11. pobedu u šampionatu i trenutno je na 13. mestu na tabeli sa 42 boda, dok je Valjolid 15. sa tri boda manje.

Strelci za pobednički tim bili su Pedro Bigas u 21, Takaši Unuj u 28. i Pablo De Blasis u 92. minutu sa penala. Marko Dmitrović je meč posmatrao sa klupe.

Jedini gol za Valjdolid postigao je Serhio Gvardiola u 71. minutu.

Fudbaleri Eibara u narednom, poslednjem kolu šampionata, gostuju Viljarealu, dok će Valjadolid dočekati Betis.

Primera, 37. kolo

Eibar – Valjadolid 3:1 (2:0) (Bigas 21, Inui 28, De Blasis (p) 90+2 – Gvardiola 71)

Atletik Bilbao – Leganes 0:2 (0:0) (Gerero 79, Asale 90+4)

Barselona – Osasuna 1:2 (0:1) (Mesi 62 – Hoze 16, Tores 90+4)

Betis – Alaves 1:2 (0:0) (Loren 90+4 – Hoselu 53, Eli 77)

Selta Vigo – Levante 2:3 (2:2) (Mina 36, Aspas 45+1 – Bardi 11, 28, Majoral 52)

Hetafe – Atletiko Madrid 0:2 (0:0) (Ljorente 54, Tomas 80)

Majorka – Granada 1:2 (1:1) (Kućo 20 – Dijaz 45+1, Montoro 69)

Real M. – Viljareal 2:1 (1:0) (Benzema 29, 77. penal – Ibora 84)

Real Sosijedad – Sevilja 0:0