JOVIĆA STATIVA DELILA OD JUNAKA MEČA: Real razočarao protiv Bilbaa, dok cela Španija priča o Morati!
Alvaro Morata, Foto: Profimedia

primera, 18. kolo

Betis je pretrpeo sedmi poraz i zauzima 13. mesto na tabeli sa 23 boda

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su u Sevilji domaći Betis sa 2:1, u utakmici 18. kola španskog prvenstva.

Atletiko je poveo u 58. minutu golom Anhela Koree, a prednost je udvostručio Alvaro Morata u 84. minutu, prelepom "štiklom".

Konačan rezultat postavio je Mark Bartra u trećem minutu nadoknade vremena.

Madridski klub vezao je drugu pobedu, ukupno osmu i četvrti je na tabeli sa 32 boda, sedam manje od vodeće Barselone.

Betis je pretrpeo sedmi poraz i zauzima 13. mesto na tabeli sa 23 boda.

U poslednjem meču ovog kola, Real Madrid je na svom terenu ugostio Atletik iz Bilbaa.

Izabranici Zinedina Zidana su još jednom razočarali navijače, odigravši samo 0:0 sa ekipom iz Baskije.

Luka Jović je ušao u igru u 70. minutu i imao najbolju priliku na meču, kada je glavom pogodio stativu u finišu meča i to je bilo poslednje uzbuđenje na ovoj utakmici.

Nakon ovog kola, Madriđani su prepustili Barseloni čelo tabele koja ima 39 bodova, naspram 37 tima sa Santjaga Bernabea.

Primera, 18. kolo:

Nedelja:

Leganes - Espanjol 2:0 (1:0) Brejtvajt 11, El Nesiri 54

Osasuna - Sosijedad 3:4 (1:3) Aridane 45+1, Avila 48, 84 - Ojarzabal 15, Portu 18, Odegard 28, Isak 79

Betis - Atletiko (M) 1:2 (0:0) (Bartra 90+3 - Korea 58, Morata 84) Real - Atletik (B) 0:0

Subota:

Maljorka - Sevilja 0:2 (0:1) (Kosta 20, Banega 63p) Barselona - Alaves 4:1 (2;0) Grizman 14, Vidal 45, Mesi 69, Suares 75p - Pons 56 Viljareal - Hetafe 1:0 (0:0) Gomes 52) Valjadolid - Valensija 1:1 (0:0) (Gvardiola 83 - Valjeho 90+4)