FORTUNA U 90. DO POBEDE: Najgori tim Bundeslige slomio Ajntraht!
Slavlje igrača Fortune, Foto: EPA/ Sascha Steinbach

Bundesliga, 17. kolo:

Union Berlin je pretrpeo drugi uzastopni poraz

Fudbaleri Fortune iz Diseldorfa pobedili su na svom terenu Union Berlin sa 2:1, u utakmici 17. kola Bundeslige.

Fortuna je povela u 38. minutu golom Rovena Heningsa, a izjednačio je Mihael Parensen u 48. minutu. Pobedu domaćima doneo je Erik Tomi golom u 90. minutu.

Ekipa iz Diseldorfa je prekinula niz od tri poraza, a posle četvrte pobede u prvenstvu zauzima 16. mesto na tabeli sa 15 bodova.

Union Berlin je pretrpeo drugi uzastopni poraz, ukupno deveti i 11. je na tabeli sa 20 bodova.

Fudbaleri Paderborna pobedili su na svom terenu Ajntraht iz Frankfurta sa 2:1, u utakmici 17. kola Bundeslige.

Paderborn je poveo u devetom minutu golom Abdelhamida Sabirija, a prednost je udvostručio Sebastijan Šonlau u 41. minutu. Konačan rezultat postavio je Bas Dost u 72. minutu.

To je treća pobeda Paderborna u Bundesligi, a ta ekipa je i dalje poslednja na tabeli sa 12 bodova.

Klub iz Frankfurta nastavio je niz loših rezultata, pretrpeo je deveti poraz i zauzima 13. mesto na tabeli sa 18 bodova.

Nedelja

Fortuna – Union Berlin 2:1 (1:0)

(Henings 38, Tomi 90 – Parensen 48)

Paderborn – Ajntraht 2:1 (2:0)

(Sabiri 9, Šonlau 41 - Dost 71)

Petak Hofenhajm – Borusija Dortmund 2:1 (0:1) (Adamjan 79, Kramarić 87 – Gece 17)

Subota Bajern – Volfsburg 2:0 (0:0) (Zirkci 86, Gnabri 89)

Keln – Verder 1:0 (1:0) (Kordoba 39)

Majnc – Bajer Leverkuzen 0:1 (0:0) (Alario 90+3)

Lajpcig – Augzburg 3:1 (0:1) (Laimer 68, Šik 80, Poulsen 90 – Niderlehner 8)

Šalke – Frajburg 2:2 (1:0) (Serdar 26, Kutuču 80 – Petersen 54 (pen), Grifo 67 (pen))

Herta – Borusija Menhengladbah 0:0