MILAN PONIŽEN U BERGAMU: Mihina Bolonja se zaletela - Baloteli postigao gol! Napoli u infarkt završnici do pobede!
Slavlje igrača Atalante protiv Milana, Foto: EPA/ Marco Lezzi

Serija a, 17. kolo

Još jedan dan je iza nas u Kalču

Fudbaleri Bolonje pobedili su danas na gostujućem terenu Leće sa 3:2, u utakmici 17. kola italijanskog prvenstva.

Bolonja je povela u 43. minutu golom Rikarda Orsolinija, a prednost je udvostručio Roberto Sorijano u 56. minutu. Treći gol postigao je Orsolino u 66. minutu, svojim drugim golom na meču. Posle toga dva gola za domaće postigli su Kuma Babakar u 85. minutu i Dijego Farijas u prvom minutu nadoknade vremena.

Bolonja je ostvarila drugu pobedu uzastopno, ukupno šestu u ligi i zauzima osmo mesto na tabeli sa 22 boda. Leče nema pobedu u poslednje tri utakmice, a posle osmog poraza zauzima 16. mesto na tabeli sa 15 bodova.

Fudbaleri Parme i Breše odigrali su nerešeno 1:1.

Breša je povela u 72. minutu golom Marija Balotelija, a bod domaćima doneo je Alberto Grasi u drugom minutu nadoknade vremena.

Parma je sedma na tabeli sa 25 bodova, a Breša je 18. sa 14.

Fudbaleri Milana poraženi su u okviru 17. kola Serije A na gostovanju od Atalante sa ogromnih 5:0.

Momci iz Bergama su golom Alehandra Gomeza u 10. minutu nagovestili povoljan ishod, ali se ni najveći optimisti nisu nadali onome što je usledilo u drugom poluvremenu.

Rosoneri su za samo 10 minuta u nastavku meča totalno potonuli. U razmaku od 61. do 71. minuta primili su tri gola (Pašalić i dva Iličić), da bi tačku na sjajno poslepodne u Bergamu stavio Muriel sedam minuta pre kraja meča.

Atalanta je ovim trijumfom zadržala korak u borbi za mesto koje dogodine vodi u Ligu šampiona, dok je ostao na sredini tabele Serije A.

Fudbaleri Napolija su konačno uspeli da trijumfuju, i to posle osam utakmica u nizu bez pobede!

U meču za infarkt oni su savladali Sasuolo u gostima sa 2:1 i to golom u poslednjim trenucima meča.

Sasuolo je vodio od 29. minuta kada je Hamed Traore postigao gol, a u 57. minutu izjednačio je Alan.

Gol za tri boda doneo je Elmas u 94. minutu! A delovalo je kao da je sve rešeno...

Serija A, 17. kolo:

Sreda

Sampdorija – Juventus 1:2 (1:2) (Kampari 35 – Dibala 19, Ronaldo 45)

Subota

Udineze – Kaljari 2:1 (1:0) (De Paul 39, Fofana 85 – Žoao Pedro 84, ck. Pizakane 90+2)

Inter – Đenova 4:0 (Lukaku 31,71, Galjardini 33, Espozito 64pen)

Torino - SPAL 1:2 (1:1) (Rinkon 4 – Strefeca 42, Petanja 81)

Petak

Fjorentina – Roma 1:4 (1:2) (Badelj 34 – Džeko 19, Kolarov 21, Pelegrini 73, Zaniolo 88).

Nedelja

Atalanta – Milan 5:0 (1:0) (Gomez 10, Pašalić 61, Iličić 63, 72, Murijel 83)

Leće - Bolonja 2:3 (0:1) (Babakar 85, Farias 90+1 - Orsolini 43, 66, Soriano 56)

Parma - Breša 1:1 (0:0) (Grasi 90+2 - Baloteli 72)

Sasuolo - Napoli 1:2