SPEKTAKULARNOOO! POSLE SAMO 30 SEKUNDI NA TERENU: Čiča od 38 godina čarobnim makazicama srušio Barselonu!

1. kolo primere

Ovaj čovek ne treba nikad da ide u penziju

Objavljeno: 13:49h

Već na samom startu La Lige veliko iznenađenje. Aktuelni šampion Barselona poražena je u Bilbaou od Atletika 1:0.

Junak meča bio je iskusni Alric Aduriz, koji je postigao gol u samoj završnici, tačnije u 89. minutu. I to na fenomenalan način, uhvativši prelepe makazice. Što je još neverovatnije, u igru je tridesetak sekundi ranije.

Nije moralo da se završi ovako za Barselonu, koja je igrala bez Lionela Mesija, što se značajno osetilo. Ipak i pored toga Katalonci su stvorili dve velike šanse u prvom poluvremenu, ali su Dembele i Suares pogađali okvir gola. Baskijci su čekali svoje šanse i dočekali su je u sam smiraj meča.

Ovo je Bilbaou prva pobeda na San Mamesu u ligi nad Barselonom posle šest godina i pet mečeva bez trijumfa.