GOL, PA GLUPOST SRBINA: Grujić i Herta bili na pragu velike pobede nad minhenskim Bajernom, ali...

1. KOLO BUNDESLIGA

Vezista Herte je napravio penal u drugom poluvremenu

Objavljeno: 22:58h

Fudbaleri Bajerna i Herte igrali su nerešeno 2:2 (1:2) u prvoj utakmici nove sezone Bundeslige.

Srpski fudbaler Marko Grujić, koji nosi dres kluba iz Berlina, bio je u centru pažnje, prvo je postigao gol, a onda omogućio domaćinu da izjednači i stigne do boda.

Šampion Nemačke je poveo preko Levandovskog u 24. minutu, izjednačio je Ibišević u 36, a samo dva minuta kasnije bilo je 1:2.

Upravo je Ibišević dao odličnu loptu Grujiću, koji je poput vrhunskog napadača izašao preg golmana Nojera i matirao ga.

Međutim, u 59. minutu Grujić je bez potrebe oborio Levandovskog u kaznenom prostoru Herte, pa je sudija Osmers pokazao na belu tačku, a upravo je Poljak svojim drugim golom doneo izjednačenje - 2:2.

Na kraju, osvojenim bodom daleko su zadovoljniji gosti, jer je Bajern važio za apsolutnog favorita.

Inače, srpski vezista je i dalje pod ugovorom sa Liverpulom, ali se Herta izborila da Grujić i ove sezone bude stanovnik Berlina i nosi njen dres kao pozajmljen igrač.