IZVUKLI TRI BODA: Volfsburg na mišiće pobedio Augzburg za peto mesto na tabeli! Remi u Hofenhajmu!
Fudbaleri Volfsburga, Foto: EPA/Daniel Kopatsch

BUNDESLIGA, 17. KOLO

Malo je falilo da utakmica bude završena bez pobednika

Fudbaleri Volfsburga pobedili su u gostima ekipu Augzburga sa 3:2, u utakmici 17. kola nemačke Bundeslige.

Volfsburg je nakon prvog poluvremena imao prednost od 2:0 golovima Džošue Gilavogija u 33. i Vilijama u 41. minutu.

Augsburg je preko Ranija Kedire u 49. i Serhia Kordove u 59. minutu izjednačio na 2:2, da bi pobedu gostujućoj ekipi doneo Janik Gerhart u 89. minutu.

Volfsburg je upisao osmu pobedu od početka šampionata i trenutno je peti na tabeli sa 28 bodova, dok je Augsburg na 15. poziciji sa 15 osvojenih bodova. Fudbaleri Volfsburga u narednom kolu Bundeslige, 20. januara, gostuju Šalkeu, dok će Augsburg dan ranije dočekati Diseldorf.

Hofenhajm i Majnc su podelili bodove u poslednjem meču 17. kola Bundeslige. Domaći su poveli u 11. minutu golom Demirbaja, a pet minuta izjednačili su gosti pogotkom Matete.

Bundesliga, 17. kolo

Petak

Dortmund - Mehengladbah (1:1) (Sančo 42', Rojs 54' - Kramer 45'+1)

Subota

Bajer Leverkuzen - Herta 3:1 (2:1) (Voland 6', Haverc 23',49' - Torunariga 26')

Hanover - Dizeldorf 0:1 (0:0) (Fink 90'+2)

Nirnberg - Frajburg 0:1 (0:1) (Gulde 19')

Lajpcig - Verder 3:2 (2:0) (Klosterman 22', Verner 44', Bruma 87' - Kruse 67', Sargent 77')

Štutgart - Šalke 1:3 (0:1) (Gonzales 76' - Skrzbinski 10', Sane 70', Kutucu 78')

Ajntraht - Bajern Minhen 0:3 (0:1) (Riberi 35' i 79', Rafinja 89')

Nedelja

Augzburg - Volfsburg 2:3 (0:2) (Kedira 49', Kordova 59' - Gilavogi 33', Vilijam 41', 89')

Hofenhajm - Majnc 1:1 (1:1) (Demirbaj 11' - Mateta 16')