PRŠTE IZNENAĐENJA NA MUNDIJALU: Senegal kaznio tragične kikseve Poljaka! (FOTO)

Mundijal 2018. godine, grupa H

Posle Japanaca i Senegalci su u grupi H napravili iznenađenje

Objavljeno: 22:34h

Novi šok na Mundijalu! Ponovo je favorit bačen na kolena! Posle Japanaca, u su i Senegalci napravili drugo iznenađenje u grupi H, pobedivši Poljsku 2:1.

Ako se gledao pre meča papir sa imenima, reklo bi se da Afrikanci nemaju šta da traže u susretu sa ekipom koja se prilično dominantno prošetala kroz kvalifikacije i domogla Svetskog prvenstva.

Fudbaleri Senegala slave pobedu sa navijačima
Fudbaleri Senegala slave pobedu sa navijačima foto: Reuters

Međutim, na terenu je viđena potpuno drugačija slika, pogotovo u prvom poluvremenu kada od izabranika Adama Navalke nismo videli bukvalno ništa.

Kamil Grosicki i Ismaila Sar u duelu
Kamil Grosicki i Ismaila Sar u duelu foto: EPA/Yuri Kochetkov

Senegalci su znali da će morati da čekaju na šanse iz grešaka Poljaka, pa da ih onda u polukontrama i kontrama iznenade, i to su uspeli da dočekaju.

Cionek postiže autogol
Cionek postiže autogol foto: Reuters

Posle više od pola sata nezanimljivog preterano fudbala bez šansi, desila se polukontra Senegalaca, lopta je došla do Gaja koji je šutirao sa nekih 17-18 metara, lopta je pogodila defanzivca Poljske, promenila pravac i prevarila Ščensnog pre nego je završila u mreži.

Idrisa Gaj i Sadio Mane slave gol protiv Poljske
Idrisa Gaj i Sadio Mane slave gol protiv Poljske foto: Reuters

Jurnuli su potom u drugom poluvremenu igrači u belim dresovima ka golu Kadima N'Diajea, ali do šansi su teško dolazili, gotovo nikako, a kamoli u neku situaciju iz koje bi možda i postigli pogodak.

Robert Levandovski je odigrao vrlo slab meč
Robert Levandovski je odigrao vrlo slab meč foto: EPA/Yuri Kochetkov

I onda novi trenutak pomračenja svesti igrača Poljske, nisu videli da je Mamadu Nijang ušao na teren posle ukazivanja lekarske pomoći, Bednarek je pušta loptu ka kojoj je krenuo Ščensni, ali brži od njih dvojice bio je senegalski napadač, ukrao im loptu i potom samo je ćušnuo u praznu mrežu.

Mamadu Nijang pogađa praznu mrežu Poljske
Mamadu Nijang pogađa praznu mrežu Poljske foto: Reuters

Sve je još tada bilo jasno, a poljski navijači su glasnim zvižducima stavili do znanja svojim igračima da ne igraju nimalo kako se očekivalo, dok su neki mnogo pre kraja utakmice počeli i da odlaze sa stadiona.

Navijač Poljske napušta stadion pre kraja utakmice
Navijač Poljske napušta stadion pre kraja utakmice foto: Reuters
Razočarani navijači Poljske pre kraja utakmice napustili stadion
Razočarani navijači Poljske pre kraja utakmice napustili stadion foto: Reuters

Oni su i propustili gol nade koji je postigao Krihovjak u 86. minutu, ali vremena da Poljska izbegne poraz nije bilo.

Gžegorž Krihovijak je postigao počasni pogodak za Poljsku
Gžegorž Krihovijak je postigao počasni pogodak za Poljsku foto: EPA/Abedin Taherkenareh

Ovom utakmicom okončano je kompletno prvo kolo takmičenja po grupama i to na kakav način. Ko bi rekao da će posle prvih mečeva u grupi H, Senegal i Japan imati po 3 boda, a Poljska i Kolumbija 0.

POLJSKA - SENEGAL 1:2

(Krihovjak 86 - Cionek 38ag, Nijang 60)

Poljska: Ščensni, Pišček (od 83. Berešinski), Cionek, Pazdan, Ribus, Krihovjak, Zjelinski, Blaščikovski (od 46. Bednarek), Milik (od 74. Kovnacki), Grosicki, Levandovski.

Senegal: K. N'Diaje, Vag, Sane, Kulibali, Sabali, Mane, A. N’Diaje (od 87. Kujate), Gej, Sar, Nijang (od 75. Konate), Dijuf (od 62. Ndoje).

KOLUMBIJA - JAPAN 1:2