KARLOS SANČEZ UNIŠTIO FALKAOV DEBI NA SP! Japanci ušli u istoriju, Kolumbija može samo da plače! (VIDEO)

GRUPA H, 1. kolo

Interesantan meč, iako je Kolumbija bila favorit pre početka

Objavljeno: 22:36h

Dobra utakmica na Mordovija Areni u Saransku!

Veliko iznenađenje na otvaranju Grupe H, pošto je Japan sa 2:1 (1:1) slavio nad Kolumbijom postavši prvi azijski tim koji je pobedio nad nekim Južnoamerikancima na Mundijalima.

Meč je počeo vatreno, pošto je već u 4. minutu Karlos Sančez dobio crveni karton zbog neviđeno glupog poteza, u kaznenom prostoru je odbranio rukom prazan gol Ospine, pa je Šinđiju Kagavi bilo lako da koji minut kasnije donese prednost momcima iz Zemlje izlazećeg sunca.

Huan Kintero je u 39. minutu izjednačio golom iz slobodnog udarca gotovo iz iste pozicije kao Aleksandar Kolarov protiv Kostarike! Bunili su se Japanci, jer je slobodan udarac dosuđen zbog poprilično mlakog starta, bukvalno na autoritet Radamelu Falkau, ali sudija nije želeo ni da čuje!

Konačan rezultat postavio je Osako u 73. minutu, kada je odlično reagovao posle kornera i doneo zasluženu pobedu Japanu.

Inače, treba naglasiti da je Akira Nišino prvi put vodio Japance sa klupe na takmičarskoj utakmici, jer su otpustili Vahida Halilhodžića neposredno pred Mundijal!