PARTIZAN OSTAJE BEZ NAJMANJE ČETIRI IGRAČA! Crno-beli egzodus na kraju sezone (FOTO)
Igor Duljaj, Foto: Starsport©

PAKUJU KOFERE

Kako god da se sezona za Beograđane završi, određeni momci su završili sa crno-belima

Veljko Petrović

Fudbaleri Partizana pobedili su Novi Pazar sa 2:0 u Humskoj u 29. kolu Superlige Srbije.

Slavlje fudbalera Partizana protiv Novog Pazara
Slavlje fudbalera Partizana protiv Novog Pazarafoto: Starsport©

Crno-beli imaju još jednu utakmicu do plej-ofa i nastavka borbe za titulu pošto je Crvena zvezda prva sa četiri boda više.

"Parni valjak" naredni meč igra u sredu, 10. aprila od 15 časova protiv Voždovca u četvrtfinalu Kupa Srbije.

Detalj sa 172. večitog derbija
Detalj sa 172. večitog derbijafoto: Starsport©

Kako god da se sezona za Beograđane završi, jasno je da će kofere 30. juna spakovati najmanje četvorica igrača, a možda i petorica.

Prvi koji sigurno odlazi je Denil Kastiljo pošto je došao na šestomesečnu pozajmicu iz Šahtjora bez prava otkupa.

Denil Kastiljo slavi gol protiv Novog Pazara
Denil Kastiljo slavi gol protiv Novog Pazarafoto: Starsport©

Ostajemo u veznom redu zbog slučaja Danila Pantića koji je odigrao dve tri utakmice ove sezone u svim takmičenjima, tačnije 59 minuta.

Proveo je 20 minuta protiv TSC-a u Bačkoj Topoli, 15 minuta je igrao protiv Vojvodine u Novom Sadu i 24 u Azerbejdžanu protiv Sabaha.

Igor Duljaj i Danilo Pantić
Igor Duljaj i Danilo Pantićfoto: Starsport

Nije igrao od 10. avgusta 2023. godine, a još je gori slučaj Andrije Pavlovića sa samo 10 minuta u revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Iskusni napadač tada je dao gol u penal seriji protiv Sabaha i od 17. avgusta 2023. godine nije bio na terenu.

Andrija Pavlović slavi gol iz penala protiv Sabaha
Andrija Pavlović slavi gol iz penala protiv Sabahafoto: Starsport©

Dolazimo do Siniše Saničanina i četiri meča u prvenstvu i dva u Kupu, odnosno 532 minuta.

Bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine nije igrao od 16. decembra 2023. godine i remija kod kuće sa kragujevačkim Radničkim od 3:3.

Siniša Saničanin (levo) na utakmici između Partizana i Grafičara u Kupu Srbije
Siniša Saničanin (levo) na utakmici između Partizana i Grafičara u Kupu Srbijefoto: Starsport©

Veliki znak pitanja je oko Nemanje Stevanovića kom takođe ističe ugovor na leto, ali je on završio sezonu zbog virusa.

Odigrao je 181 minut, odnosno po jedan susret u Superligi Srbije i Kupu Srbije i oko njega će se gotovo izvesno "lomiti koplja."

Nemanja Stevanović na utakmici između Jedinstva i Partizana na Ubu
Nemanja Stevanović na utakmici između Jedinstva i Partizana na Ubufoto: Starsport©

Zna se da je Aleksandar Jovanović neprikosnoven, a zimus je stigao i Miloš Krunić i dodatno pojačao konkurenciju.

Poslednju odluku doneće trener Igor Duljaj i ostaje nam da vidimo da li popularni Ćelavi odlazi posle osam godina.