NOVI PAZAR "SKUPO PRODAO KOŽU" U HUMSKOJ! Pobeda Partizana uz majstoriju Kastilja i promašaje Severine (VIDEO/FOTO)

SUPERLIGA SRBIJE, 29. KOLO

Domaćinu poništen jedan gol, gosti imali nekoliko odličnih prilika

Objavljeno: 22:01h
Veljko Petrović

Fudbaleri Partizana pobedili su Novi Pazar sa 2:0 na domaćem terenu u 29. kolu Superlige Srbije.

U prvih šest minuta pokušali su Nikola Antić i Gajas Zahid posle prodora Severine, ali su izblokirani i usledili su korneri posle kojih nije bilo šansi.

1 / 6 Foto: Starsport©

Prva velika prilika viđena je u 12. minutu kada se Sejduba Suma probio kroz odbranu bivšeg tima i odložio za Marka Šćepovića, ali je odbranio Jovanović.

U 19. minutu je kontru upropastio Ksander Severina jer je na ivici šesnaesterca poslao loš pas ka Aranđelu Stojkoviću.

Gajas Zahid je u 21. minutu šutirao sa 17 metara pored stative, a 60 sekundi kasnije Adem Ljajić je uputio udarac sa 15 metara dosta preko prečke.

Ksander Severina je u 24. minutu hteo sam da reši kontru tri na jedan, ali je zabrljao i izborio samo korner.

Detalj sa utakmice između Partizana i Novog Pazara
Detalj sa utakmice između Partizana i Novog Pazarafoto: Starsport©

Pet minuta kasnije je Goh pogrešio na centru terena, lopta je predata gostima koji su krenuli u kontru, ali je Frenk Kanute "očistio" Ljajićev pas.

"Parni valjak" poveo je u 35. minutu kada je Gajas Zahid majstorski vukao kontru, a akciju su nastavili Goh i Kastiljo.

Ekvadorac je odložio loptu do Ksandera Severine koji je onda pogodio malu mrežu sa 13-14 metara.

Samo 60 sekundi kasnije je Frenk Kanute oborio Adema Ljajića i glavni sudija Lazar Lukić pokazao je ne penal, ali je pomoćnik signalizirao ofsajd.

Lazar Lukić na utakmici između Novog Pazara i Partizana
Lazar Lukić na utakmici između Novog Pazara i Partizanafoto: Starsport©

Bomba Aranđela Stojkovića sa 20 metara i parada Nikole Mirkovića koji je skrenuo loptu u korner.

Promašaj sezone Severine u 49. minutu! Zahid mu je ostavio loptu ispred prazne mreže, ali je ovaj lagano prišao lopti i Mirković je stigao da odbrani.

Lepotica Denila Kastilja! Ekvadorac je "kiflom" u 56. minutu duplirao prednost crno-belih.

Ksander Severina je u 61. minutu šutirao sa 17 metara pored gola, a tri minuta kasnije mu je poništen gol zbog ofsajda ili faula Kovačevića u napadu.

Nikola Karaklajić pogodio je prečku u 68. minutu! Loše je zahvatio loptu koja je kao parabola završila na gornjem delu prečke.

Nikola Srećković je u 70. minutu izveo slobodan udarac sa 18 metara, ali je lopta otišla preko gola.

Pet minuta kasnije ponovo je zapretio Karaklajić, ali ovoga puta je šut sa 20 metara bio lagan posao za Aleksandra Jovanovića.

Bojan Kovačević je u 88. minutu izgubio loptu ispred svog šesnaesterca, ali je Opara bio sebičan i onda neprecizno šutirao.

Poslednju šansu imali su gosti samo 60 sekundi kada je Mihajlo Petković poslao loptu visoko preko gola.

Zabranjeno preuzimanje dela ili čitavog teksta i/ili foto/videa, bez navođenja i linkovanja izvora i autora, a u skladu sa odredbama WMG uslova korišćenja i propisima Zakona o javnom informisanju i medijima.