HAKIMI TRAGIČAR MAROKA PROTIV JUŽNE AFRIKE: Senzacija "Bafana Bafane" za četvrtfinale (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera Južne Afrike, Foto: GAVIN BARKER / BackpagePix

AFRIČKI KUP NACIJA

Veljko Petrović

Egipat i aktuelni šampion Senegal ispali su osmini finala, a grupnu fazu Afričkog kupa nacija nisu prošli Gana, Alžir i Tunis.

Novu senzaciju pripredili su fudbaleri Južne Afrike pošto su pobedili Maroko, četvrti tim sa prošlog Svetskog prvenstva u Kataru sa 2:0 za četvrtfinale!

"Bafana Bafana" povela je u 57. minutu golom Evidenca Makpobe u 57. minutu, a trafičar je na drugoj strani bio Ašraf Hakimi.

Desni bek Pari Sen Žermena promašio je penal za izjednačenje u 84. minutu pošto se lopta od prečke odbila u gol-aut.

Reakcija Hakimija posle promašenog penala
Reakcija Hakimija posle promašenog penalafoto: GAVIN BARKER / BackpagePix

Sofijan Amrabat je u 94. minutu dobio crveni karton, a 60 sekundi kasnije Teboho Mokoena postavio je konačan rezultat.

Naser Điga, štoper Crvene zvezde nije ulazio u igru u porazu svoje Burkine Faso od Malija sa 2:1.

Edmond Tapsoba pogodio je svoju mrežu u trećem minutu, a na 2:0 povisio je Lasine Sinajoko u 47. minutu.

Kratku nadu vratio je kapiten Bertran Traore sa penala 10 minuta kasnije, ali ispostaviće se, to je bio konačan rezultat.