KRASO I SAIGRAČI IZBACILI ŠAMPIONA POSLE PENALA! "Slonovi" jedva prošli grupu, smenili selektora - ČUDO (FOTO)
Žan-Filip Kraso na utakmici Senegala i Obala Slonovače, Foto: KENZO TRIBOUILLARD / AFP / Profimedia

AFRIČKI KUP NACIJA

As Crvene zvezde izašao je u 72. minutu, ali je sa klupe posmatrao plasman svog nacionalnog tima među osam najboljih

Objavljeno: 00:37h

Fudbaleri Obale Slonovače domaćini su Afričkog kupa nacija, jedva su prošli grupu, smenili selektora, a u ponedeljak uveče ušli su u četvrtfnale.

U regularnom toku bilo je 1:1, a "slonovi" su posle penala sa 5:4 izbacili aktuelnog šampiona Senegal.

Branilac trofeja poveo je u četvrtom minutu golom Habiba Dijaloa na asistenciju Sadija Manea.

Ofanzivcu Al Nasra pet minuta kasnije glavni sudija oprostio je evidentan crveni karton posle pogibeljnog starta.

Duel Serža Orijea i Sadija Manea
Duel Serža Orijea i Sadija Maneafoto: KENZO TRIBOUILLARD / AFP / Profimedia

Frank Kesi doneo je produžetke pogotkom sa penala u 86. minutu, a Žan-Filip Kraso, as Crvene zvezde izašao je u 72. minutu.

Kada govorimo o izvođenju jedanaesteraca, jedini neprecizan bio je Musa Nijakate u trećoj seriji kod Senegala kada je šutirao pored gola.

Žan-Filip Kraso na utakmici Senegala i Obala Slonovače
Žan-Filip Kraso na utakmici Senegala i Obala Slonovačefoto: Sydney Mahlangu/BackpagePix / PA Images / Profimedia

Među osam najboljih plasirala su se Zelenortska ostrva trijumfom od 1:0 nad Mauritanijom pogotkom kapitena Rajana Mendesa iz penala u 88. minutu.