AFRIČKI KUP NACIJA: Nigerija rutinirala Kamerun, Angola razbila Namibiju!
Fudbaleri Nigerije slave gol protiv Kameruna, Foto: Lenoir Records / PA Images / Profimedia

obala slonovače

Bez većih iznenađenja na startu osmine finala

Objavljeno: 23:42h
Andrej Kosić

Imamo prve učesnike četvrtfinala Afričkog kupa nacija u Obali Slonovače.

Angola je savladala Namibiju u Buakeu rezultatom 3:0 u prvom meču nok-aut faze takmičenja.

Za pobednika ovog meča duel je počeo veoma loše pošto je golman Neblu u 17. minutu zaradio crveni karton zbog igranja rukom van šesnaesterca.

I pored toga u 38. minutu Želson Dala donosi prednost Angolcima, a dva minuta kasnije sa igračem manje ostaje i Namibija, nakon što je drugi žuti, samim tim i crveni, karton zaradio Lubeni Haukongo.

Slavlje fudbalera Angole posle prolaska u četvrtfinale Afričkog kupa nacija
Slavlje fudbalera Angole posle prolaska u četvrtfinale Afričkog kupa nacijafoto: Weam Mostafa/BackpagePix / PA Images / Profimedia

Do kraja poluvremena, u 42. minutu, Dala postiže još jedan gol za velikih 2:0.

U nastavku meča pobedu Angole potvrdio je iskusni Mabululu u 66. minutu.

Nigerija je u drugom meču dana u jednom od najvećih derbija afričkog fudbala rutinski pobedila Kamerun rezultatom 2:0 u Abidžanu, prestonici domaćina.

"Super orlovi" će u četvrtfinalu igrati upravo protiv Angole.

Semi Adžaji je u 9. minutu postigao vodeći gol, ali je on kasnije poništen zbog ofsajda od strane VAR-a.

Ipak, Nigerija do kraja poluvremena stiže do vođstva. Viktor Osimen je ukrao loptu jednom fudbaleru Kameruna i uposlio Ademolu Lukmana, koji je uz malo sreće poslao loptu u mrežu. Igrao se 36. minut.

Lukman je drugim golom na meču u 90. minutu potvrdio pobedu Nigerije i postavio konačniih 2:0.