LUDNICA U DERBIJU ČELSIJA I SITIJA! Dete "građana" donelo remi "plavcima" iz penala u 95. minutu (FOTO)
Kol Palmer slavi gol, Foto: EPA/DANIEL HAMBURY

PREMIJER LIGA, 12. KOLO

Utakmica sezone, 100 minuta i tri preokreta

Objavljeno: 20:04h
Veljko Petrović

Ludnica u derbiju Čelsija i Mančester sitija i remi od 4:4 na Stamford bridžu u 12. kolu Premijer lige.

Videli smo utakmicu sezone, 100 minuta igre i tri preokreta, a gosti su poveli u 25. minutu golom Erlinga Holanda iz penala, a povukao ga je Mark Kukurelja.

Penal Erlinga Holanda
Penal Erlinga Holandafoto: EPA/DANIEL HAMBURY

Bunili su se domaći, tražili prekršaj Žeremija Dokua nad Mojsesom Kaisedom, ali je glavni sudija Entoni Tejlor ostao pri svojoj odluci.

Izabranici Maurisija Poketina preokrenuli su preko Tijaga Silve u 29. i Rahima Sterlinga u 37. minutu.

Detalj sa utakmice Čelsija i Mančester sitija
Detalj sa utakmice Čelsija i Mančester sitijafoto: EPA/DANIEL HAMBURY

Na poluvremenu je bilo 2:2 jer je Manuel Akandži poravnao u drugom minutu nadoknade vremena.

U 47. minutu momci Pepa Gvardiole su došli do 3:2 golom Erlinga Holanda i to je bio drugi preokret, a na 3:3 izjednačio je Nikolas Džekson u 67. minutu.

Nova ludnica usledila je pogotkom Rodrija na asistenciju Erlinga Holanda, ali to nije bilo sve.

Kol Palmer, dete "građana" doneo je remi "plavcima" u petom minutu nadoknade vremena iz penala koji je izborio rezervista Armando Broja.