ARSENAL SE IZJEDNAČIO SA SITIJEM! Minimalac Junajteda protiv Lutona, Everton srušio Kristal Palas
Fudbaleri Arsenala, Foto: Nigel Keene/ProSports / Shutterstock Editorial / Profimedia

12. kolo premijer lige

Arsenal je ostvario osmu pobedu u ligi i na drugom mestu na tabeli

Objavljeno: 18:45h

Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom terenu Barnli sa 3:1, u utakmici 12. kola Premijer lige.

Arsenal je poveo golom Leandra Trosara u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, a izjednačio je Džoš Braunhil u 54.

Tri minuta kasnije novo vođstvo domaćima doneo je Vilijam Saliba, a pobedu je obezbedio Oleksandr Zinčenko u 74. minutu.

Londonska ekipa utakmicu je završila sa desetoricom, pošto je Fabio Vieira dobio crveni karton u 83. minutu.

Arsenal je ostvario osmu pobedu u ligi i na drugom mestu na tabeli ima 27 bodova, koliko ima i prvoplasirani Mančester siti uz utakmicu manje.

Barnli je pretrpeo ukupno 10. poraz i pretposlednji je sa četiri boda.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su na svom terenu Luton sa 1:0.

Jedini gol postigao je Viktor Lindelof u 59. minutu.

Junajted je vezao drugu pobedu, ukupno sedmu u prvenstvu i šesti je na tabeli sa 21 bodom.

Luton je nastavio niz utakmica bez pobede i sa šest bodova zauzima 17. mesto na tabeli.

Fudbaleri Evertona pobedili su u Londonu domaći Kristal Palas sa 3:2.

Everton je poveo već u prvom minutu golom koji je postigao Vitalij Mikolenko, a u petom minutu iz jedanaesterca izjednačio je Ebereči Eze. Novu prednost gostujućem timu doneo je Abdulaj Dukure u 49. minutu, a izjednačio je Odson Eduar u 73. ; Četvrtu pobedu Evertonu u ligi doneo je Idrisa Geje pogotkom u 86. minutu.

Everton ima 14 bodova na 14. mestu na tabeli, a Kristal Palas ima bod više na 12. mestu.