Fudbaleri Reala, Foto: Oscar J. Barroso / Zuma Press / Profimedia

12. kolo la lige

Real sada ima 10 pobeda i drugi je na tabeli sa 32 bod

Objavljeno: 23:42h

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na svom terenu Valensiju sa 5:1, u utakmici 13. kola španskog prvenstva.

Real je poveo u trećem minutu golom Danija Karvahala, a zatim je dva gola postigao Vinisijus Žunior, u 42. i 49. minutu na asistencije Rodriga.

Rodrigo je posle toga bio dvostruki strelac, a golove je postigao u 50. i 84. minutu.

Jedini gol za Valensiju postigao je Ugo Duro u 88. minutu.

Real sada ima 10 pobeda i drugi je na tabeli sa 32 boda, dva manje od prvoplasirane Đirone.

Valensija je pretrpela peti poraz i sa 18 bodova zauzima deveto mesto.

Ranije danas Đirona je pobedila Rajo Valjekano sa 2:1, a Real Sosijedad je pobedio Almeriju sa 3:1.

Granada i Hetafe odigrali su nerešeno 1:1, a istim rezultatom završena je i utakmica Osasune i Las Palmasa.