NE MOGU MU NIŠTA: Kejn NEZAUSTAVLJIV, Bajern upisao novi trijumf!
Hari Kejn, Foto: SVEN HOPPE / AFP / Profimedia

majstor

Engleski napadač nastavio dominaciju

Fudbaleri Bajern Minhena savladali su na "Alijanc areni" Hajdenhajm rezultatom 4:2 u okviru 11. kola Bundeslige.

Bavarci su ovim trijumfom došli na prvo mesto i imaju 29 bodova, jedan više, uz meč više, od drugoplasiranog Bajer Leverkuzena. Sa druge strane, Hajdenhajm je na poziciji 13.

U prvom poluvremenu viđena je dominacija nezaustavljivog Harija Kejna.

Doskorašnji fudbaler Totenhema postigao je dva gola i već sada ih ima 17 u Bundesligi ove sezone, jedan više nego najbolji strelac u ligi prošle godine.

On je u 14. minutu primio pas Leroja Sanea, a onda se okrenuo i iz teške pozicije fantastičnim udarcem pogodio za 1:0.

Tačno 30 minuta kasnije posle kornera Sanea je glavom sa penala pogodio i doneo Bajernu 2:0.

Bavarci su promašivali šanse, a onda je u razmaku od 67. do 70. minuta usledio pravi šok. Prvo je Tim Klajndinst pogodio za 1:1, a potom je posle velike greške Kim Min-jaea Jan Niklas Beste postigao gol za 2:2.

Ipak, samo dva minuta kasnije Rafael Gereiro vraća prednost Bajernu, a konačnih 4:2 postavlja Erik Maksim Čupo-Moting prelepim udarcem glavom u 85. minutu.

Od drugih mečeva izdvajamo pobedu Štutgarta posle preokreta nad Borusijom Dortmund rezultatom 2:1.