IMAMO NAJLUĐI MEČ SEZONE! 4 poništena gola, 2 crvena kartona i ubedljiva pobeda Čelsija protiv Totenhema
Totenhem - Čelsi, Foto: Simon Dael/Tottenham Hotspur FC / Shutterstock Editorial / Profimedia

11. kolo premijer lige

Utakmica puna kontroverzi u Londonu

Objavljeno: 23:35h

Fudbaleri Čelsija su pobedili Totenhem u gostima sa 4:1, u neverovatno uzbudljivom meču koji je trajao čak 112 minuta.

Videli smo dva crvena kartona, pregršt žutih i čak četiri poništena gola...

Uzbudljivo prvo poluvreme na stadionu Totenhema trajalo je 57 minuta - viđena su dva gola, još tri poništena, penal i jedan crveni karton.

Totenhem je bio bolji na početku meča i poveo je već u šestom minutu pogotkom Dejana Kuluševskog. Osam minuta kasnije mrežu gostiju zatresao je i Son, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

Rahim Sterling je u 21. minutu izjednačio, ali je i taj gol poništen pošto je igrao rukom, da bi u 28. minutu VAR poništio i pogodak Mojsesa Kajseda.

Čelsi je, ipak, iz te akcije u 28. minutu profitirao i potpuno okrenuo utakmicu u svoju korist. Nakon što je VAR poništio gol Kajseda, sudija Majkl Oliver je dosudio penal za Čelsi zbog prekršaja koji je napravio Romero a koji je prethodio golu i pokazao direktan crveni karton igraču Totenhema.

Čak sedam minuta nakon gola i sporne situacije u kaznenom prostoru, Kol Palmer je izveo penal i pogodio za 1:1.

Čelsi je do kraja prvog poluvremena bio opasniji, ali nije uspeo da odmah materijalizuje brojčanu prednost na terenu.

Uz crveni karton Romera, Totenhem je finišu prvog poluvremena ostao i bez Mikija van de Vena i Džejmsa Medisona zbog povreda.

Totenhem - Čelsi
Totenhem - Čelsifoto: Javier Garcia / Shutterstock Editorial / Profimedia

Loše stvari po Totenhem nastavile su se i u drugom poluvremenu pošto je u 55. minutu Destini Udogi, posle faula nad Sterlingom, zaradio drugi žuti karton.

Nakon toga se uglavnom igralo na polovini Totenhema, igrači Čelsija su opsedali gol domaće ekipe, ali je Totehnem uspeo da se odbrani sve do 75. minuta. Tada je posle brzog napada, Sterling proigrao Nikolasa Džeksona kojem nije bilo teško da savlada Vikarija.

Nekoliko minuta kasnije, Erik Dajer je izjednačio, ali to bio još jedan gol poništen zbog ofsajda. Totenhem je u samom finišu meča pokušavao svim silama da stigne do izjednačenja, ali je sjajnu šansu u nadoknadi vremena propustio Son.

Vrlo brzo nakon toga, Džekson je stavio tačku na ovaj meč sa još dva gola u mreži Totenhema, u 94. i 97. minutu.

Totenhem će u narednom kolu Premijer lige gostovati Vulverhemptonu, dok Čelsi čeka još jedan derbi - protiv Mančester sitija na domaćem terenu.

00:48

FUDBAL I KRIMINAL SU NEZAOBILAZNI PARTNERI! Stručnjaci obelodanili zloupotrebu FUNKCIJA u fudbalu: Dolazi do začaranog kruga!