ZVEZDA MORALA DA STREPI: Crveno-beli savladali IMT!
Slavlje fudbalera Crvene zvezde, Foto: Starsport

gradski derbi

Nova tri boda za crveno-bele

Objavljeno: 21:09h

Fudbaleri Crvene zvezde u malom gradskom derbiju savladali su IMT rezultatom 2:1 u okviru 13. kola Superlige Srbije na stadionu Voždovca.

Crveno-beli su ovim trijumfom ponovo prišli Partizanu na četiri boda zaostatka, dok je IMT na poziciji 12 sa 11 osvojenih bodova.

Ovo je bio prvi susret ovih timova u domaćem prvenstvu u istoriji.

Barak Bahar je napravio nekoliko promenau odnosu na meč protiv Lajpciga, pa su od starta na terenu bili Žan-Filip Kraso, Gelor Kanga, Jovan Mijatović, Kosta Nedeljković i Vladimir Lučić.

Jovan Mijatović sa loptom
Jovan Mijatović sa loptomfoto: Starsport

Mijatović je imao prvu šansu, ali je u 2. minutu njegov udarac iz gola izvadio Petar Ćirković.

Usledio je mirniji period igre, a Zvezda je do nove prilike stigla tek u 17. minutu kada je Marko Stamenić iz teške pozicije pogodio stativu.

Nekoliko minuta kasnije spasa za IMT nije bilo, Kraso je sjajno povukao loptu i sa ivice šesneasterca po zemlji šutirao i savladao golmana domaćih Bojana Vukmirovića.

Samo tri minuta kasnije Piter Olajinka posle asistencije Lučića pogađa za ogromnih 2:0.

Do kraja prvog poluvremena videli smo povredu Omrija Glazera, koji je potom ostao u svlačionici, a na gol je stao Zoran Popović.

U 55. minutu je opravdano poništen gol Krasoa zbog ofsajda.

Zvezda je maksimalno usporila tempo i znalački čuvala rezultat, te je sporadično stvarala opasnosti pred golom domaćih.

Ipak, u 72. minutu dramu u utakmicu unosi Vladimir Radočaj, koji je na spektakularan način lobovao Popovića.

Rezervista Aleksandar Katai je mogao u 84. minutu da rreši pitanje pobednika, ali je njegov udarac iz dobre pozicije sjajno zaustavio Vukmirović.

IMT nije imao snage da stigne do novog gola, pa je Zvezda odnela tri boda sa krova tržnog centra na Voždovcu.